Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Karlova Ves a Dúbravka sa spolu postavili proti vežiakom s vyše 300 bytmi

14.03.2019 | Martin Poláš | TASR

Diskusia (13 reakcií) Pravidlá diskusie

14.03.2019 | Cenek

A uz maju asponVSETKY pozemky?

14.03.2019 | olivertwist

POPULIZMUS v plnej paráde, veď developer nám nedá množstvo hlasov vo voľbách - a keď nechce zaplatiť províziu - stavať nebude ! čo tam po tom, že jeho zámery sú v súlade s územným plánom (áno sú !), čo na tom že má kladné stanoviská všetkých dotknutých orgánov a inštitúcií, ČO TAM PO ZÁKONOCH - my sme ľud a teraz platí DIKTATÚRA proletariátu,... už len čakám, kedy sa bude aj o vine či nevine rozhodovať na "verejnom zhromaždení" a nie na súde, proste 50. roky sa blížia, ale vtedy nás do toho tlačil Stalin - a teraz chamtivosť a populizmus "politikov" !

14.03.2019 | radovana

Tá plánovaná opacha sa na to miesto nielenže vôbec nehodí, ale nie je ani v súlade s územným plánom. Dole mali byť maximálne 4 poschodové bytovky, vyššie v kopci rodinné domy. Totálnou drzosťou bolo vyjadrenie stavebníka, že oblasť Krčace má z environmentálneho hľadiska zanedbateľný význam. Konečne miestne samospráva zastupuje záujmy obyvateľov a nie developerov, ktorí tam nikdy bývať nebudú.

14.03.2019 | fatalista

Mne sa projekt paci, mohol ozivit inak skaredu a nevyuzitu oblast...

+ obmedzovanie vertikalnej vysky budov v 21. storocii, v nie historickej lokalite je naozaj zabrzdene myslenie.

14.03.2019 | radovana

Ten projekt by oživil akurát tak peňaženku developera a znehodnotil by všetky pozemky na okolo.

Výškové budovy sa hodia na rovinu a nie do úzkeho údolia. To nie je zabrzdené myslenie, to hovorí zdravý rozum.

14.03.2019 | Brarislavcania

Tento projekt konečne dáva tomu územiu ráz ! Teraz ani nejde ani o to, že to nesedí z územným plánom ako o vybudovanie zelených budov pričom by sa spojila Dúbravka a Karlovka v jedno a vytvoril pekný projekt, ktorý v Bratislave ešte nebol....dávam tomu LIKE a dúfam, že to bude napredovať

14.03.2019 | radovana

Vizualizácia zobrazuje celú oblasť aj s budovami skreslene. Údolie je v skutočnosti užšie a strmšie, tie 18-poschodové budovy sú zobrazené relatívne malé v pomere k rodinným domom pod lesom. Obrázky sú vylepšené a nezodpovedajú realite.

Zelené môžu byť aj 4-poschodové budovy a tiež by pekne dokázali spojiť Karlovu Ves s Dúbravkou a nepredstavovali by takú environmentálnu záťaž. Tam bývajúci ľudia sa predsa budú musieť presúvať z toho úzkeho údolia denne do a z práce.

Okrem toho si neviem predstaviť aké by boli náklady na umelé zavlažovanie 18-poschodových zelených budov, keď v Bratislave sú v júni niekedy už v máji suché trávniky.

14.03.2019 | citatelTrendu

Píšu že to nie je v súlade s ÚP, tie výškové budovy sa tam naozaj nehodia. Konečne požadujme dodržiavanie stavebných regulí, veď vidíme ako mesto kvôli developerskému klondajku dopadlo.

15.03.2019 | HlasNaHlas

Prečo píšete o developerovi? Nemá ten developer meno ASID, a. s.?!?!?! Nemá ww stránku, ktorá vám umožňuje jedine napísať niekom email?!?! Nepostavili sa mu obyvateľlia verejne?
Nie sú v predstavensve títo ľudia?
Ing. Viktor Baker, Ing. Eleonóra Bakerová, Ing. Jozef Kavulič, Mgr. Lucia Baker
https://finstat.sk/...
Nespráva sa táto firma arogantne, keď chce zastavať mieto, kde by ami byť športoviská a miesto na rekreáciu pre obyvatľeov Bratislavy?

15.03.2019 | HlasNaHlas

A nie ssú všetci tí, čo tu v diskusii obhajujú tento projekt, platení firmou ASID, a. s.!? Nech odpovedia!

15.03.2019 | Brarislavcania

NIEEEE my sme Bratislavcania a chceme tento projekt konecne sa zmeni raz Karlovky a Dubravky !!!

15.03.2019 | IvanPe

Podla popisanej logiky by samosprava mala dat podnet na zburanie Dlhych Dielov, tiez su vyssie ako 4 poschodia a su v strmom kopci.

16.03.2019 | olivertwist

treba to postaviť, konečne by to tam začalo vyzerať ako v meste a nie ako v nefunkčnej dedine = bratislave