Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Karloveská Panoráma vyrastie o dva roky

18.03.2008, 12:30 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Spoločnosť Juraja Širokého plánuje na bratislavskom kopci postaviť 85 bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Svah na pomedzí Slávičieho údolia a ulice Staré grunty je lákadlom najmä pre svoju dobrú dostupnosť, ako i výhľad na bratislavskú Karlovu Ves. Zhruba 96-árový pozemok v lokalite vlastní aj Wigro Trade Center, s.r.o., v ktorej predstavenstve sedí podnikateľ Juraj Široký. Projekt dostal meno Panoráma.

Na mieste by mali vyrásť štyri domy s celkovým množstvom 85 bytov. Má isť o objekty so štyrmi nadzemnými podlažiami a jedným ustúpeným. Investor sa zameria aj na rekreačné služby, pre fitnes plánuje vyhradiť 360 štvorcových metrov.

wigro.jpg

Obyvatelia a návštevníci zaparkujú v podzemnej garáži, ktorá podľa konečného zvoleného variantu prinesie 110 alebo 121 miest. Počet parkovísk na povrchu sa tiež líši, malo by ich byť 26 alebo 15.

Projekt sa zatiaľ nachádza v štádiu posúdenia vplyvov na životné prostredie, s výstavbou by spoločnosť rada začala na jar budúceho roku. Dokončenie Panorámy je naplánované na jeseň 2010, predpokladané investičné náklady dosahujú 290 miliónov korún.

Architektonické riešenie pripravil architekt Peter Moravčík, ktorý sa podieľa aj na Troch Vežiach developera Cresco a víťaznom návrhu pripravovaného projektu Petržalka City. V okolí pripravovanej Panorámy vyrastajú dve novostavby, Rezidencia Grunty a päťpodlažný bytový dom.

Vizualizácia – Wigro Trade Center

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Za bývaním do Rakúska a Maďarska

Prudký rast cien v Bratislave urobil z jej obyvateľov kolonizátorov blízkeho zahraničia 1

Dubravia prinesie 71 bytov

Druhá fáza KV2 od Ipecu dostala meno

Rast cien bytov koncom roka zrýchlil

Romantika pri Devínskej ceste

Diskusia (0 reakcií)