Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kesselbauer pribrzdilo odvolanie. Ozvali sa majitelia susedného domu

24.09.2019, 14:30 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Výstavbu rezidenčného komplexu Kesselbauer na Námestí 1. mája v Bratislave zatiaľ úrady neodobrili. Developer síce získal územné rozhodnutie, no voči nemu sa odvolali majitelia neďalekého rodinného domu, ktorí chcú vstúpiť do stavebného konania. Ďalšia fáza prác sa tak odďaľuje.

  • Tlačiť
  • 4

V rezidenčnom komplexe Kesselbauer naplánoval developer Proxenta spolu 130 bytov. Plány však neskôr okresal na 116 jednotiek, čo súviselo s úpravami dispozičných riešení niektorých bytov a apartmánov.

„Zároveň sme do projektu zapracovali aj pripomienky účastníkov stavebného konania, výsledkom čoho je väčšia plocha aj presvetlenie vnútorného átria. Všetky tieto zmeny sme realizovali za účelom zvýšenia kvality bývania budúcich obyvateľov projektu aj jeho bezprostredných susedov,“ vysvetľoval developer.

Do predaja teda išli dvoj- a trojizbové jednotky s rozlohou od 44 po 145 štvorcových metrov. Väčšina bytov má balkón alebo lodžiu, horné byty terasy.

Cenník bytov nemá Proxenta na webe projektu zverejnený, záujemcovia si musia vyžiadať ponuku. Na jar tohto roka spoločnosť uvádzala, že ceny sa hýbu od 147 500 po 490-tisíc eur. Cena za štvorcový meter tak bola medzi 2 859 - 3 218 eurami.

Za príplatok sa dokupujú pivničné kobky, prípadne murované sklady v podzemnej garáži, v ktorej vznikne aj 155 parkovacích miest. Zakúpenie stojiska nie je podmienkou. Developer aktuálne tvrdí, že projekt už takmer vypredal. Na prízemí sa nachádza aj deväť obchodných priestorov. 

Chcú vstúpiť do konania

Koncom vlaňajška sa na pozemku v centre Bratislavy začali búracie a prípravné práce. Developer musel zhodiť sedempodlažnú administratívnu budovu z 90. rokov minulého storočia aj storočný dvojpodlažný bytový dom. Investor zároveň prišiel s nápadom vytvoriť na svojom projekte historickú repliku fasády pôvodného objektu.

Neprehliadnite

Kesselbauer majú tvoriť dva rozdielne vysoké objekty, ktoré sa budú líšiť aj architektonickým štýlom. Spolu vytvoria pôdorys v tvare písmena „U“. Začiatok výstavby naplánoval developer na druhú polovicu roku 2019 s dokončením v roku 2021. Pri získavaní povolení však narazil na komplikáciu. Mestská časť Staré Mesto síce začiatkom augusta vydala územné rozhodnutie, proti nemu však prišlo odvolanie.

Doručili ho 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Kesselbauer, Proxenta, stavebné konanie