Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kesselbauer už má po prieťahoch, byty chce v centre stavať aj nový sused

13.03.2020, 10:20 | Vladimíra Púpavová | © 2020 News and Media Holding

Mať dobré vzťahy so susedmi je základ. Z pozície developera je to často umenie, svoje o tom vie aj spoločnosť Proxenta, ktorú majitelia vedľajšieho domu pribrzdili pri výstavbe projektu Kesselbauer v centre Bratislavy. Susedný dom získal medzičasom nového majiteľa, ktorý chce pri prezidentských záhradách vybudovať galériu aj byty.

  • Tlačiť
  • 3

Ešte koncom roka 2018 sa na pozemku v centre Bratislavy začali búracie a prípravné práce. Developer zhodil sedempodlažnú administratívnu budovu z 90. rokov minulého storočia aj storočný dvojpodlažný bytový dom. Ten chce čiastočne nahradiť replikou fasády pôvodného objektu.

Kesselbauer majú tvoriť dva rozdielne vysoké objekty, ktoré sa budú líšiť aj architektonickým štýlom. Spolu vytvoria pôdorys v tvare písmena „U“. Začiatok výstavby naplánovala Proxenta na druhú polovicu roku 2019 s dokončením v roku 2021. Nové termíny zatiaľ nie sú určené. 

Neprípustné odvolanie

V rezidenčnom komplexe je naplánovaných 116 bytov. Do predaja išli dvoj- a trojizbové jednotky. Väčšina bytov má balkón alebo lodžiu, horné byty terasy.

Cenník bytov nemá Proxenta na webe projektu zverejnený, záujemcovia si musia vyžiadať ponuku osobne. Na úvod predaja spoločnosť uvádzala, že ceny sa pohybovali na úrovni od 147 500 po 490-tisíc eur. Cena za štvorcový meter tak bola medzi okolo 3-tisíc eur.

Developer aktuálne tvrdí, že projekt vypredal. Všetci kupujúci tak čakajú spolu s Proxentou na zelenú od stavebného úradu. Na prízemí sa nachádza aj deväť obchodných priestorov.

Mestská časť Staré Mesto síce začiatkom augusta minulého roka vydala územné rozhodnutie, proti nemu však prišlo netradičné odvolanie. Ako informoval TREND Reality, adresovali ho obyvatelia, ktorých dom priamo nesusedil s objektom.

Neprehliadnite

Doručili ho vtedy majitelia chátrajúceho domu na Banskobystrickej ulici 14, ktorý sa nachádza na sever od budúceho rezidenčného komplexu, zhruba vo vzdialenosti 30 metrov.

Traja vlastníci domu sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Kesselbauer, Proxenta