Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kivikko od YIT prinesie 130 bytov

12.09.2013, 10:40 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Fínsko-slovenský developer rozostavia ďalší projekt, tentoraz v Novom Meste (Aktualizované)

  • Tlačiť
  • 3

Tagy

YIT

Aktualizované (12.9.): V rámci projektu Kivikko vznikne celkovo 130 bytov a apartmánov. V pôvodnej tlačovej správe bol nesprávne uvedený počet parkovacích miest, tých bude v celom projekte dokopy 250, čo zahŕňa podzemné garáže i státia na povrchu.

V bratislavskom Novom Meste pribudne rezidenčný projekt trojice bytoviek. Blízko železničnej stanice Vinohrady chce už v najbližších dňoch začať stavať developerská skupina YIT Reding. Novostavbu pomenovala Kivikko.

Spoločnosť spúšťa predpredaj, zatiaľ za nešpecifikované ceny a nespomína ani presný počet bytov. „Developer si dal záležať, aby do lokality priniesol únosný počet bytov pre danú zónu, pričom jednotlivé budovy sú od seba dostatočne ďaleko,“ informuje len.

Trojica blokov, z ktorých budú dva osempodlažné a jeden sedempodlažný sa nachádza v susedstve staršej prestavanej ubytovne na projekt Byty Vinohrady. YIT v týchto dňoch spúšťa predpredaj, ponuka siaha od jednoizbových bytov s výmerou 33 m2 až po štvorizbové s rozlohou 85 štvorcov.

Výstavba bude prebiehať v troch fázach, prvý objekt štartuje už túto jeseň s dokončením v prvom polroku 2015. Celý projekt má byť hotový do roku 2017.

Byty Kivikko (1)Zdroj: YIT Reding

Počíta sa s vybudovaním 45 garážových parkovacích miest pod objektmi a ďalších 250 má vzniknúť na povrchu. Hoci počet bytov zatiaľ nie je známy, z tohto čísla možno podľa aktuálne platnej parkovacej normy odvodiť, že ich v celom projekte budú približne dve stovky.

„Tešíme sa, že môžeme ponúknuť novú formu dostupného bývania na fínskej úrovni. Projekt sme navrhli tak, aby si každý našiel to svoje. Budúci majitelia bytov si môžu vyberať z rôznych veľkostí, dispozícií či výhľadov,“ hovorí Radek Pšenička, riaditeľ pre investície a predaj YIT Reding.

Byty Kivikko (6)Zdroj: YIT Reding

Pozemok na hranici vinohradov a Račianskej ulice získal developer podľa informácií TRENDreality.sk od spoločnosti Tatra Residence. Tá tu ešte v roku 2011 plánovala postaviť tlačiareň pre potreby materskej banky, ako aj menšie obchodné centrum a bytové domy.

V susedstve pozemku už dávnejšie prebehla prestavba starších objektov na štartovacie byty pod hlavičkou firmy Kobe Development prepojenej na skupinu Vencorp.

YIT Reding ako developer projektu Kivikko pomenovaného podľa mestskej časti v Helsinkách má momentálne rozostavané dva komplexy – Tarjanne a Villinki. Okrem toho pripravuje kompletnú prestavbu bývalého pivovaru Stein blízko centra mesta a v zálohe má ďalšie pozemky.

View Kivikko in a larger map
  • Tlačiť
  • 3

Tagy YIT