Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kivikko rozbieha druhú etapu so 45 bytmi

10.12.2014, 12:00 | lmi | © 2014 News and Media Holding

Pri železničnej stanici Vinohrady v hlavnom meste, na hranici Nového Mesta a Rače rastie ďalšia fáza projektu Kivikko od fínskej developerskej skupiny YIT. Ide o plánovanú trojicu bytoviek, z ktorých jedna už stojí dokončená, druhá vstúpila do predaja v uplynulých mesiacoch a tretia zatiaľ čaká.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

YIT

Druhá fáza prináša 45 bytov na siedmich podlažiach s výmerami od niečo vyše 33 m2 po viac než 100 v prípadne jedného bytu. Ich ceny mierne stúpli v porovnaní s predošlým cenníkom. Napríklad posledný voľný dvojizbový byt na prízemí je v dokončenej prvej etape lacnejší o takmer 3-tisíc eur.

Po prepočte na štvorcové metre byty v druhej fáze stoja 1 900 až 2 200 eur vrátane DPH, v čom je zahrnutá aj pivničná kobka a parkovacie státie. Momentálne je predaných desať bytov, kým prvá fáza je vypredaná takmer celá.

Dvojku developer rozostaval v lete tohto roka s plánovaným dokončením a kolaudáciou na prelome rokov 2015 a 2016. Prvá fáza je čerstvo skolaudovaná, tretia je v pláne neskôr. Celý projekt má byť predbežne ukončený v roku 2017.

YIT je fínska stavebno-developerská skupina, ktorá v hlavnom meste Slovenska hľadala projekty vhodné na development. Dnes má v portfóliu Tarjanne na konci Dúbravky a Villinki na kopci na Starých Gruntoch. Okrem toho začala výstavbu Tammi v Dúbravke.

Kivikko - vizualizáciaZdroj: YIT

Najväčším rozbehnutým projektom firmy je v súčasnosti prestavba bývalého pivovaru Stein v širšom centre Bratislavy. V pláne má vybudovanie celej novej mestskej zóny s 350 bytmi, nebytovými priestormi, 11-tisíc m2 kancelárií, obchodmi, službami i podzemným parkovaním. Spoločnosť po dlhšom čase získala búracie povolenie na väčšinu objektov v areáli a začala s asanáciou.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy YIT

Diskusia (0 reakcií)