Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Klingerka sa odhaľuje, predaj spustí v apríli

27.02.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Nový bratislavský realitný projekt Klingerka spustí predaj bytov v apríli. Developerská spoločnosť J&T Real Estate poskytla aj novú vizualizáciu, ktorá po prvýkrát odhaľuje projekt v celej výške a v panoráme Bratislavy zmenenej rozbiehajúcimi sa megaprojektami. (doplnené ďalšie nové vizualizácie)

  • Tlačiť
  • 20

Súčasťou komplexu bude 35-poschodová bytová veža pri Prístavnej ulici a 11-poschodová kancelárska budova hlbšie v areáli. Prepojené budú parkovacím domom s viac ako 600 stojiskami. Podľa dokumentácie k záväznému stanovisku mesta má byť výška dominanty 115 metrov a šírka 65 metrov. Administratívna časť má dosahovať výšku 49 metrov.

Klingerka prinesie takmer štyristo bytov, od dvojizbových po štvorizbové. Ceny bytov vrátane štandardu sa majú začínať pri 2 200 eurách za štvorcový meter s DPH.

Vo výškovej budove bude päť vysokorýchlostných výťahov, bezbariérový vstup a nonstop recepcia, každý byt bude mať balkón. „Šošovkovitý pôdorys bytovej veže umožňuje v jej centre umiestnenie vertikálneho jadra a schodísk, čo napomáha rovnomernosti dispozícií jednotlivých bytov. Zároveň tento tvar prispieva k štíhlemu vnímaniu objektu,“ opisujú architektúru komplexu jej autori z ateliéru GFI.

Klingerka - vizualizáciaZdroj: J&T Real Estate

Administratívna budova ponúkne približne 10-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy s certifikátom Breeam Excellent. V jej tesnom susedstve vznikne nový verejný park so športoviskami, fitness parkom, detskými ihriskami, oddychovou zónou, promenádou a námestím. Zeleň bude mať takmer štyritisíc štvorcových metrov.

Začiatok výstavby je plánovaný na koniec tohto roka. S dokončením sa počíta na prelome rokov 2019 a 2020. Celková investícia dosiahne sumu 84 miliónov eur.

Klingerka - vizualizáciaZdroj: J&T Real Estate

Klingerka vznikne na mieste bývalej továrne Gumon v mestskej časti Ružinov, medzi Prístavnou, Pláteníckou, Valchárskou a Súkenníckou ulicou. J&T Real Estate získal pozemok s rozlohou 1,5 hektára na jeseň 2015 od spoločnosti Koruna Reality.

Celý areál fabriky vlastní viacero spoločností, v minulosti predstavili rozsiahly projekt za 265 miliónov eur so stovkami bytov, hotelom aj kanceláriami. Vyrásť tu mali tri výškové budovy, najvyššia až na 46 podlaží respektíve 157 metrov.

  • Tlačiť
  • 20