Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kmotríkov upravený projekt na Vajnorskej s vyše 400 bytmi Vallo stopol

06.11.2019, 05:02 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť z portfólia podnikateľa Ivana Kmotríka chce na Vajnorskej ulici v Bratislave stavať vyše 400 bytov a apartmánov. Projekt, ktorý tento rok prešiel cez posudzovanie vplyvov na životné prostredie, však stoplo mesto. Developer po novom v obytnom súbore navrhol aj priestory označené ako „sklady“, ktoré mali rovnaké parametre ako apartmány.

  • Tlačiť
  • 6

Projekt s pôvodným názvom Vajnorská 175 predstavil developer ešte v lete 2016. Vyrásť má na mieste zbúranej budovy, ktorá bola sídlom Kmotríkovej distribučnej spoločnosti Mediaprint-Kapa.

Ide o priemyselnú zónu mimo centra Bratislavy, pripravovaný rezidenčný projekt by tak ráz lokality zmenil. Veľkosťou mal patriť k veľkým výstavbám s takmer päťstovkou bytových jednotiek.

K bytom a apartmánom pribudli sklady

Bratislavský magistrát projekt kritizoval už v rámci procesu EIA, keď zaslal viacero pripomienok. „Predložený investičný zámer hodnotíme ako riešenie s nízkym architektonickým výrazom a kvalitou, bez kontextu na okolitú zástavbu,“ písalo mesto.

Neprehliadnite

Magistrát tiež uvádzal, že navrhnutý rozsah funkcie bývania je v lokalite nadmerný aj vzhľadom na environmentálne zaťaženie riešeného územia, vrátane hluku a emisií z dopravy – blízko je železničná trať – a nízke zastúpenie plôch zelene.

V povoľovacom procese malo napokon mesto momentálne hlavné slovo – k zámeru totiž po takmer dvoch rokoch vydalo zamietavé stanovisko, ktoré v októbri podpísal primátor Matúš Vallo.

Developer pritom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy Ivan Kmotrík, Vajnorská