Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košická Panoráma spúšťa poslednú etapu

14.09.2015, 05:40 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Developerská spoločnosť MM Invest spustila predaj bytov v poslednej, štvrtej etape obytnej zóny Panoráma v košickej mestskej časti Vyšné Opátske. K radovým domom a viladomom pribudne jedna bytovka a dva polyfunkčné obchodné objekty.

  • Tlačiť
  • 0

V ponuke je 73 bytov. Najviac, 29 je dvojizbových a 26 trojizbákov. Doplnené sú jednoizbovými, 1,5-izbovými a štvorizbovými bytmi. Výmery majú od necelých 34 do 133 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú okolo 1 200 až 1 350 eur za štvorcový meter s daňou.

Najlacnejšie byty stoja 44 600 eur. Dvojizbové jednotky majú výmery od 47,5 do 62 m2 a ceny od necelých 64-tisíc do takmer 94-tisíc eur. Rozlohy bytov s tromi izbami dosahujú od 79 do 90 štvorcov a stoja od 113-tisíc do takmer 128-tisíc. Najdrahší štvorizbák vychádza na 220-tisíc eur.

Podľa webstránky projektu je predaná alebo rezervovaná viac ako pätina bytov. Okrem kúpy ponúka developer aj prenájom bytu na 1,5 až 3,5 roka s možnosťou neskoršieho odkúpenia za rozdiel medzi cenou nového bytu a zaplateným depozitom.

Bytový dom má šesť podlaží, na prízemí sú garáže, pivnice a obchodné priestory. Pivnice stoja okolo štyri- až osemtisíc a miesto v garáži osemtisíc eur. V garážach je 32 parkovacích miest, ďalších 64 je v areáli a 25 mimo areálu.

Panoráma Košice - štvrtá etapaZdroj: MM Invest

Polyfunkčné centrum so supermarketom a službami má plochu 1 425 štvorcových metrov a obchodné centrum k tomu pridáva ďalších takmer 2 400 m2 plochy občianskej vybavenosti. Aktuálne prebieha stavebné konanie na polyfunkčný objekt.

Súčasťou investície vo výške 11 miliónov eur je aj rekonštrukcia križovatky Sečovská – Zdoba, ktorá sa začala v lete a hotová má byť v októbri. Výstavba bytovky a obchodov sa má začať na jar budúceho roku s dokončením na jeseň 2017.

V rámci obytného súboru Panoráma už vyrástlo 158 radových domov a šesť viladomov. Výstavba prvej etapy sa začala v marci 2011. Pred rokom tu bola otvorená súkromná materská a umelecká základná škola.

Košický developer MM Invest začal na jar stavať aj ďalší väčší projekt Park Anička so stovkou bytov. Na konte má dokončené projekty Rezidencia Kavečany a rekonštrukciu historickej budovy na Kováčskej ulici.

Panoráma Košice - štvrtá etapa - občianska vybavenosťZdroj: MM Invest

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)