Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Košická Rezidencia pri Radnici odštartuje 300 bytov budúci rok

28.10.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Po dlhých rokoch príprav sa blíži štart výstavby jedného z najväčších rezidenčných projektov v Košiciach. Rezidencia pri Radnici od českej skupiny CTR žiada o územné rozhodnutie a štart výstavby plánuje na budúci rok. Blízko centra východoslovenskej metropoly, na Strojárenskej ulici, pribudne 294 bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CTR group

Príprava projektu, ktorého prvé vizualizácie sa objavili na jar, bola podľa investora finančne aj časovo náročná. Aj kvôli nutnosti odkúpiť budovy na pozemku, kde sa nachádzal objekt Všeobecnej úverovej banky zbúraný vlani, geriatria i byty. Boli potrebné búracie povolenia i zmena územného plánu.

„Šlo o náročný proces trvajúci bezmála osem rokov, ktorého výsledkom bude premena lokality na exkluzívnu rezidenčnú štvrť,“ hovorí Martin Saučin, podpredseda predstavenstva CTR.

Vo výsledku pôjde o komplex troch navzájom prepojených objektov v tvare U s maximálnou výškou približne osem podlaží. Okrem bytoviek okolo pozemku chce developer postaviť aj desať radových mezonetových bytov uprostred polouzatvoreného zeleného átria. Nazýva ich townhouse podľa vzoru zo severnej Ameriky.

Rezidencia pri Radnici má priniesť jedno- až štvorpodlažné byty, ktorých ceny zatiaľ nie sú známe. Štart predaja CTR plánuje na prvý štvrťrok 2015. Okrem toho postaví 1 200 m2 obchodnej plochy pre supermarket a celkovo 433 garážových parkovacích miest.

Rezidencia pri radniciZdroj: CTR group

Nedávno bola podaná žiadosť o územné rozhodnutie. „Ak  pôjde všetko podľa plánu, do konca tohto roka by sme chceli podať žiadosť o stavebné povolenie. Tak, aby sme v prvej polovici 2015 mohli naštartovať výstavbu,“ približuje M. Saučin. V minulosti sa ako termín dokončenia predpokladal rok 2017.

Investorská spoločnosť CTR Košice Centrum už mala projekt pripravený skôr, no svoje predstavy musela meniť kvôli výstavbe päťpodlažnej bytovky v susedstve. Zvažovala aj výstavbu po etapách, v súčasnosti to vyzerá na budovanie naraz. „Pôjde o najväčší rezidenčný projekt v Košiciach postavený v rámci jednej etapy,“ tvrdí podpredseda predstavenstva.

Česká skupina stojí aj za projektom Business Center Košice, ktorý okrem výstavby aj sama prevádzkuje. Okrem toho má rozbehnutých niekoľko novostavieb v Prahe, Drážďanoch i nemeckom Regensburgu. Chystá aj projekt v Bratislave. Firma sa ešte zaoberá ťažbou a spracovaním zeolitu, veľkoobchodom s cementom a leteckou dopravu.

View CTR Strojárenská in a larger map
  • Tlačiť
  • 0

Tagy CTR group

Diskusia (0 reakcií)