Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Košické Rande s realitou: Nová terasa sa drží aj po rokoch

08.09.2016, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

V Rande s realitou sme už videli niekoľko dlhšie postavených novostavieb, ale ani o jednu nebolo tak postarané ako o košickú Novú Terasu. Rezidenčný komplex 163 bytov na sídlisku Terasa priamo oproti nemocnici už stojí tri roky. Ale asi aj vzhľadom na prebiehajúcu výstavbu druhej fázy hneď vedľa nevyzerá opotrebovane. Možno preto, že jeho developer Penta Investments potrebuje dobrú referenciu, možno preto, že robotníci sú ľahko dostupní na malé opravy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rande s realitou - menu:

Pár krokov do centra

Aktuálne hodnotíme skolaudovanú prvú fázu projektu. Leží len pár minút pešo od historického centra, blízko vlani recenzovaného komplexu Cassovar. Lokalita patrí v Košiciach medzi obľúbené práve kvôli dostupnosti pešej zóny i dostatočnej ponuke obchodov a služieb. I keď obrovský areál nemocnice novostavbu oddeľuje od okolitého života na sídlisku.

V súčasnosti tu vyrastá druhá fáza prinášajúca ďalších 200 bytov a takmer 50 rodinných domov. Oproti tej prvej už pôjde o štandardizovanejšie objekty s efektívnejšími dispozíciami, rozmermi a jednoduchším dizajnom. Dnes je to síce stavenisko, ale od jednotky oddelené. Po dokončení vznikne veľká štvrť so zeleným parkom uprostred územia.

Nová terasa - rande s realitouZdroj: Ivan Fleischer

Pohľad na prvú fázu prezrádza, že na nej veľmi záležalo. Architektonická kancelária Vallo Sadovský navrhla rôznu výškovú skladbu objektov i rôznorodo tvarované strechy a niektoré uhly. Na náš vkus je niekde až príliš „načančaná“, ale to je vec pohľadu. Každopádne, ide o jednu z dizajnovo najzaujímavejších bytových novostavieb na Slovensku.

Cena posledných voľných bytov v skolaudovanej časti je okolo 1 600 až 2-tisíc eur/m2 s DPH.

Nová terasa - rande s realitouZdroj: Ivan Fleischer

Veľkorysé priestory

Medzi samotnými bytovkami je dostatok miesta a vnútri je ho ešte viac. Hoci hlavné vstupy nie sú prehnane veľkorysé, chodby medzi bytmi už áno. Taktiež je tu dostatok prirodzeného svetla a opäť prekvapuje starostlivosť o priestory, je tu čisto a steny nie sú obité. V mnohých iných projektoch už po pár rokoch vyzerajú chodby „vybývané“.

Z približne 160 bytov ostalo dnes sedemnásť voľných. Sú to prirodzene tie najväčšie a najdrahšie, mnohokrát s najmenej vydarenými dispozíciami. V cenníku napríklad možno nájsť aj dvojizbový mezonet s nočnou časťou dole a dennou hore. Štvorizbové jednotky, ktoré sme videli, boli v poriadku, niekde s veľkorysejšími plochami, inde s menej rozľahlými. Je to ale daň za to, že ostali posledné.

Nová terasa 1 - rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Aj detaily sú úplne OK vrátane správne umiestnených zástrčiek, rozmiestnenia vývodov v kuchyni či úchytkách na balkónových dverách zvonku.

Čiastočne podzemné a čiastočne prízemné garáže sú riešené žltou farbou s čiernymi doplnkami. Strop prekrývajú tmavé obklady, vďaka čomu nebudia dojem technického priestoru. Spolu s omietnutými a namaľovanými pivničnými priestormi na poschodiach to potvrdzuje starostlivosť o detaily.

Nová terasa 1 - rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Mimo tabuliek

Najzaujímavejšie na prvej etape Novej terasy je, že vyzerá akoby šla mimo tabuliek. Má výrazný a nápaditý dizajn, rôznorodé tvary a detaily. Za každým bolo množstvo práce projektanta, jednotka nie je len opakujúcou sa kópiou rovnakých pôdorysov a hmoty. V porovnaní s aktuálnymi projektmi na trhu, hoci aj rovnakého developera, je toto ďaleko odvážnejší počin.

Nehovoriac o riešení verejných priestorov, kde Nová terasa pred rokmi ako prvá priniesla zeleň vo vnútroblokoch, dizajnové riešenie hlavných vstupov či krytý pingpongový stôl. Pozitívnou správou pre všetkých je, že kým pred troma rokmi boli podobné detaily ojedinelé, dnes sú v ešte výraznejšej forme súčasťou každého väčšieho projektu. Hoci z pohľadu niektorých dispozícii sme videli aj praktickejšie novostavby, z pohľadu urbanizmu to bol priekopník.

Nová terasa 1 - rande s realitouZdroj: Ľuboš Mistrík

Rande s realitou - Nová terasa
Plusy Mínusy
urbanizmus zbytočne veľké chodby
odvážnosť architektúry niektoré menej praktické dispozície
stvárnenie garáží a pivníc
starostlivosť o projekt aj po dokončení

Rande s realitou - menu:

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy burkini, Francúzsko

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát