Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krasňanský dom v Rači prinesie 36 bytov

28.11.2013, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

V bratislavskej mestskej časti pokračuje výstavba spoločnosti okolo Novostavby.sk

  • Tlačiť
  • 1

Rača sa rozrastá o ďalšiu novostavbu. Na Černockého ulici pri futbalovom štadióne Lokomotívy sa začína výstavba a predaj bytov v projekte pomenovanom Krasňanský dom, ktorý prvé odobrenia získal v prvej polovici tohto roka. Investorom je Capital Gate, s.r.o.

Ide o šesťpodlažnú bytovku, v ktorej vznikne celkovo 36 bytov a štyri apartmány. Dvojizbové byty stoja viac než 100-tisíc eur s daňou, väčšie trojizbové zasa okolo 130-tisíc. Po prepočte na štvorcový meter je cenovka na úrovni 1 600 eur.

Podľa oficiálnej webstránky je dvadsaťjeden bytov voľných, zvyšné sú predané alebo rezervované. V ponuke sú holobyty aj byty vybavené štandardom podľa záujmu konkrétneho klienta.

Pre potreby parkovania vznikne 81 parkovacích státí, vonkajšie stojí 5 900 eur, vnútorné 7 900 eur s DPH. Na prízemí bude aj päť nebytových priestorov určených pre občiansku vybavenosť s celkovou plochou 320 štvorcových metrov.

Krasňanský dom (1)Zdroj: Capital Gate

„Stavať sa začalo v októbri tohto roka,“ pre TRENDreality.sk hovorí Peter Valent zo spoločnosti. Termín dokončenia je potom naplánovaný na jeseň 2014.

Parkovanie na povrchu a nová príjazdová cesta sa nepáčili obyvateľom okolitých bytoviek, rovnako ako výrub stromov. Po pripomienkach však projekt na jar tohto roka dostal územné rozhodnutie.

Projekt vznikne neďaleko hlavnej cesty z Rače do Pezinka, ďalej stoja aj novostavby na Kadnárovej ulici. V priebehu posledných rokov tu vyrástli projekty ako Skanska Vineyards, Hroznový sad či aktuálne budované Rinzle. Hneď v susedstve sa má stavať aj Zlaté krídlo.

Krasňanský dom (2)Zdroj: Capital Gate

Spoločnosť Capital Gate je prepojená s firmou Real Business a portálom Novostavby.sk. Majú za sebou niekoľko menších developerských aktivít, či už v podobe dvoch etáp Hroznového sadu alebo výstavby bytov pri železničnej stanici v Pezinku.

Zobraziť Bytový dom Černockého Rača na väčšej mape
  • Tlačiť
  • 1