Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ktorá novostavba je najkrajšia?

07.12.2011, 16:32 | Redakcia TREND Reality

Hlasovanie. Napíšte, ktorý obytný komplex predstavený tento rok sa vám najviac páči

  • Tlačiť
  • 14

Tento rok sa v úvode niesol v znamení radosti z uvoľnenia na svetových trhoch spojeným s pozitívnou náladou a očakávaniami zo zlepšenia vývoja v hospodárstve. To priviedlo developerov, dovtedy strnulých a neistých, k novým nápadom.

Šlo o prirodzenú reakciu. Obyvateľstvo, ktoré si po ťažkých rokoch vedelo predstaviť kúpu nového bývania, či investovať peniaze do nehnuteľnosti. A skutočne, nahor šli aj predaje. Aj na Slovensku začali developeri v úvode roka predstavovať nové projekty a tie staršie vyťahovať zo šuflíkov. Pribudli nové vizualizácie Jégého aleje, Petržalka City, rozhýbala sa aj Nová Terasa a mnohé ďalšie.

Situácia po lete sa však otočila a možno niektoré z predstavených projektov skončia opäť v šuflíkoch. Kým architektonické súťaže a stavby roka sledujú dokončené (a často už dávno skolaudované) stavby, portál TRENDreality.sk zaujíma názor na obrázky. Viac či menej reálne obrázky, ktoré môžu v najbližších rokoch ovplyvniť vzhľad miest a nálady obyvateľstva voči novostavbám.

V roku 2011 ukázali developeri projekty, na ktorých vidno miešanie starého s novým. Starého v podobe všednej architektúry, akoby nereflektujúcej to, že klienti sú dnes náročnejší a nechcú bývať v škatuliach. Do toho prišli nové nápady a na tunajšie pomery odvážne riešenia. Kto z nich uspeje, nevieme.

Predošlé ankety ukázali, že čitatelia radi zahlasujú za najškaredšiu novostavbu (pozrite sa, kto vyhral) i najkrajšie obchodné centrum (pozrite sa, kto vyhral).

Nájdite si teraz novostavbu, ktorá sa vám najviac páči a hlasujte vo formulári v závere článku. Možnosť hlasovať trvá do piatka, 23.12., výsledky zverejníme v stredu 28.12.

Hlasovanie ukončené, výsledky zverejníme v stredu 28.12.

stavba-arboria

stavba-cverna

stavba-fedinova

Arboria Park (klik pre viac info)

Cvernovka (klik pre viac info)

Fedinova (klik pre viac info)

stavba-jegeho

stavba-madaras

stavba-novamytna

Jégého alej III (klik pre viac info)

Madaras (klik pre viac info)

Nová Mýtna (klik pre viac info)

stavba-novaterasa

stavba-novyhaj

stavba-petrzalkacity

Nová Terasa (klik pre viac info)

Nový háj (klik pre viac info)

Petržalka City (klik pre viac info)

stavba-skybox

stavba-straznicka

stavba-tarjanne

Skybox (klik pre viac info)

Strážnická (klik pre viac info)

Tarjanne (klik pre viac info)

  • Tlačiť
  • 14