Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

21.03.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Dlhšie pripravovaný projekt premeny komplexu bývalej tlačiarne Svornosť na loftové bývanie sa rozbieha. Začala sa prestavba pripojeného bytového domu na Račianskej ulici, zároveň sa vypratáva samotný objekt tlačiarne. Projekt nazvaný Lofty Kominárska má aj nové vizualizácie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Projekt bol prvýkrát predstavený pred vyše tromi rokmi. Pôvodný zámer predpokladal, že sa začne s prestavbou bývalej tlačiarne na Kominárskej ulici. Napokon sa realizuje v opačnom poradí.

Prestavba sedempodlažného bytového domu podľa návrhu renomovaného architektonického štúdia GutGut sa už začala. Projekt nazvaný BD Račianska je v predaji. Ponúka 26 jedno- až trojizbových bytov s výmerami od 27 do 80 štvorcových metrov s balkónmi, terasami alebo predzáhradkami a pivnicami. Ceny sa pohybujú okolo 2 100 až 2 500 eur za štvorcový meter.

Lofty Kominárska - nová vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Rekonštrukcia zahŕňa nadstavbu plného podlažia namiesto povaly, zateplenie, výmenu všetkých rozvodov vody, kanalizácie, vzduchotechniky, elektriny a výťahu. Menia sa aj rozmery a výplne stavebných otvorov, zo strany Račianskej ulice sú osadené francúzske balkóny s kompozitným profilom a protihlukovými sklami, z vnútrobloku balkóny.

„Vo všetkých bytoch je podlahové vykurovanie a predpríprava na osadenie fancoilov s centrálnym rozvodom chladu,“ dodáva Eva Balteszová, ktorá má na starosti marketing projektu. Dokončenie rekonštrukcie a odovzdanie bytov je plánované koncom tohto roku.

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Investorská spoločnosť Lofty Kominárska pokračuje aj v príprave prestavby tlačiarne. „Mení sa pôvodné architektonické riešenie vizuálu, vnútorného usporiadania, dispozícií a funkcií jednotlivých priestorov aj v rámci občianskej vybavenosti. Súčasne prebieha vypratávanie budovy,“ opisuje E. Balteszová. Termíny realizácie zatiaľ investor nezverejňuje.

Lofty Kominárska - aktuálny stav objektu tlačiarneZdroj: Lofty Kominárska

Pôvodný projekt počítal so 70 obytnými priestormi v deväťpodlažnej časti bývalej tlačiarne, z nich vyše dvadsať má byť loftov, zvyšok majú tvoriť klasické byty a mezonety. Vo dvore je plánovaná pre oba objekty spoločná podzemná garáž pre 120 áut.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát