Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

21.03.2017 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Dlhšie pripravovaný projekt premeny komplexu bývalej tlačiarne Svornosť na loftové bývanie sa rozbieha. Začala sa prestavba pripojeného bytového domu na Račianskej ulici, zároveň sa vypratáva samotný objekt tlačiarne. Projekt nazvaný Lofty Kominárska má aj nové vizualizácie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Lofty

Projekt bol prvýkrát predstavený pred vyše tromi rokmi. Pôvodný zámer predpokladal, že sa začne s prestavbou bývalej tlačiarne na Kominárskej ulici. Napokon sa realizuje v opačnom poradí.

Prestavba sedempodlažného bytového domu podľa návrhu renomovaného architektonického štúdia GutGut sa už začala. Projekt nazvaný BD Račianska je v predaji. Ponúka 26 jedno- až trojizbových bytov s výmerami od 27 do 80 štvorcových metrov s balkónmi, terasami alebo predzáhradkami a pivnicami. Ceny sa pohybujú okolo 2 100 až 2 500 eur za štvorcový meter.

Lofty Kominárska - nová vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Rekonštrukcia zahŕňa nadstavbu plného podlažia namiesto povaly, zateplenie, výmenu všetkých rozvodov vody, kanalizácie, vzduchotechniky, elektriny a výťahu. Menia sa aj rozmery a výplne stavebných otvorov, zo strany Račianskej ulice sú osadené francúzske balkóny s kompozitným profilom a protihlukovými sklami, z vnútrobloku balkóny.

„Vo všetkých bytoch je podlahové vykurovanie a predpríprava na osadenie fancoilov s centrálnym rozvodom chladu,“ dodáva Eva Balteszová, ktorá má na starosti marketing projektu. Dokončenie rekonštrukcie a odovzdanie bytov je plánované koncom tohto roku.

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Investorská spoločnosť Lofty Kominárska pokračuje aj v príprave prestavby tlačiarne. „Mení sa pôvodné architektonické riešenie vizuálu, vnútorného usporiadania, dispozícií a funkcií jednotlivých priestorov aj v rámci občianskej vybavenosti. Súčasne prebieha vypratávanie budovy,“ opisuje E. Balteszová. Termíny realizácie zatiaľ investor nezverejňuje.

Lofty Kominárska - aktuálny stav objektu tlačiarneZdroj: Lofty Kominárska

Pôvodný projekt počítal so 70 obytnými priestormi v deväťpodlažnej časti bývalej tlačiarne, z nich vyše dvadsať má byť loftov, zvyšok majú tvoriť klasické byty a mezonety. Vo dvore je plánovaná pre oba objekty spoločná podzemná garáž pre 120 áut.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Lofty

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Pridať inzerát