Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lofty pri Račianskom mýte majú novú podobu

21.03.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Dlhšie pripravovaný projekt premeny komplexu bývalej tlačiarne Svornosť na loftové bývanie sa rozbieha. Začala sa prestavba pripojeného bytového domu na Račianskej ulici, zároveň sa vypratáva samotný objekt tlačiarne. Projekt nazvaný Lofty Kominárska má aj nové vizualizácie.

  • Tlačiť
  • 1

Projekt bol prvýkrát predstavený pred vyše tromi rokmi. Pôvodný zámer predpokladal, že sa začne s prestavbou bývalej tlačiarne na Kominárskej ulici. Napokon sa realizuje v opačnom poradí.

Prestavba sedempodlažného bytového domu podľa návrhu renomovaného architektonického štúdia GutGut sa už začala. Projekt nazvaný BD Račianska je v predaji. Ponúka 26 jedno- až trojizbových bytov s výmerami od 27 do 80 štvorcových metrov s balkónmi, terasami alebo predzáhradkami a pivnicami. Ceny sa pohybujú okolo 2 100 až 2 500 eur za štvorcový meter.

Lofty Kominárska - nová vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Rekonštrukcia zahŕňa nadstavbu plného podlažia namiesto povaly, zateplenie, výmenu všetkých rozvodov vody, kanalizácie, vzduchotechniky, elektriny a výťahu. Menia sa aj rozmery a výplne stavebných otvorov, zo strany Račianskej ulice sú osadené francúzske balkóny s kompozitným profilom a protihlukovými sklami, z vnútrobloku balkóny.

„Vo všetkých bytoch je podlahové vykurovanie a predpríprava na osadenie fancoilov s centrálnym rozvodom chladu,“ dodáva Eva Balteszová, ktorá má na starosti marketing projektu. Dokončenie rekonštrukcie a odovzdanie bytov je plánované koncom tohto roku.

BD Račianska - vizualizáciaZdroj: Lofty Kominárska

Investorská spoločnosť Lofty Kominárska pokračuje aj v príprave prestavby tlačiarne. „Mení sa pôvodné architektonické riešenie vizuálu, vnútorného usporiadania, dispozícií a funkcií jednotlivých priestorov aj v rámci občianskej vybavenosti. Súčasne prebieha vypratávanie budovy,“ opisuje E. Balteszová. Termíny realizácie zatiaľ investor nezverejňuje.

Lofty Kominárska - aktuálny stav objektu tlačiarneZdroj: Lofty Kominárska

Pôvodný projekt počítal so 70 obytnými priestormi v deväťpodlažnej časti bývalej tlačiarne, z nich vyše dvadsať má byť loftov, zvyšok majú tvoriť klasické byty a mezonety. Vo dvore je plánovaná pre oba objekty spoločná podzemná garáž pre 120 áut.

  • Tlačiť
  • 1