Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malá bytovka na Žilinskej v Bratislave už pozná ceny: vyše 3 500 za štvorec

14.07.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Prestavba a nadstavba starého domu na Žilinskej ulici blízko centra Bratislavy beží už niekoľko mesiacov, doteraz však bez oficiálneho cenníka. Až v týchto dňoch zverejnila investorská spoločnosť zo skupiny architektonického ateliéru Jančina ceny bytov. Trhajú aktuálne bratislavské rekordy a siahajú až do predkrízových výšok.

  • Tlačiť
  • 5

V projekte vznikne 56 bytov s výmerami od necelých 27 po viac než 55 štvorcových metrov a budú len jedno- alebo dvojizbové. Podľa oficiálnej webstránky ceny začínajú na úrovni 98 500 eur vrátane DPH a končia na vyše 194-tisíc. Predaný je jeden byt.

Po prepočte tak štvorcový meter stojí 3 500 až približne 3 900 eur/m2 vrátane DPH. Hoci môžu dnes na bratislavskom trhu existovať malé výnimky, taký veľký projekt je najdrahší v  meste. Dosahuje hodnoty spred roku 2008, kedy developeri ponúkali podobne drahé byty v projektoch ako River Park, Eurovea alebo City Gate.

V porovnaní s pôvodnými plánmi z jari tohto roka sa zvýšil počet bytov – z plánovaných 39 o ďalších sedemnásť. Kým predtým malo vzniknúť aj niekoľko trojizbových jednotiek, dnes ich v cenníku nevidno. Na prízemí sú obchodné priestory i kancelárie, parkovanie zabezpečí zakladačový systém.

Žilinská - aktuálny stavZdroj: Bratislava YIMBY

Výstavbu projektu na rohu Žilinskej a Námestia slobody naštartovali začiatkom tohto roka, dokončenie predpokladá investor na jar budúceho. Budovu zo 40. rokov minulého storočia kompletne zrekonštruujú a po celej výške zo strany vnútrobloku pristavajú ďalší objekt. Potom pridajú tri poschodia, celkovo tak vznikne osempodlažná stavba.

Kancelária architekta Juraja Jančinu stojí za viacerými slovenskými projektmi, najväčšie sú biznis centrá Apollo I a II na Prievozskej ulici v metropole či Aupark Tower na druhej strane Dunaja. Okrem toho ateliér navrhoval petržalské, žilinské aj piešťanské obchodné centrum Aupark. Žilinská je prvý vlastný developerský projekt, financuje ho Tatra banka.

  • Tlačiť
  • 5