Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malé Krasňany chystajú štart prvej etapy

22.08.2014, 05:40 | Daniel Suchý | © 2014 News and Media Holding

Developerská spoločnosť Lucron pripravuje výstavbu prvej etapy bytového projektu Malé Krasňany na začiatku Rače. Dom s 87 bytmi sa má začať stavať na jar budúceho roku a hotový má byť na jeseň 2016. V ďalších etapách sú v pláne ešte tri bytovky a apartmánový Senior House.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

Lucron

Lucron zverejnil na webstránke projektu ponuku bytov, zatiaľ na predbežnú rezerváciu. Presné ceny a štandard bytov bude podľa Juraja Ťahúna z Lucron Development pripravený do polovice decembra.

V šesťpodlažnej bytovke budú prevládať trojizbové a dvojizbové byty. Prvých bude 51 a dvojizbákov 28. Doplnia ich po štyri jednoizbové a štvorizbové byty.

Výmery sa pohybujú od 40 štvorcových metrov pri jednoizbákoch po 120 m2 pri štyroch izbách. Všetky byty majú buď loggiu alebo terasu.

Ceny jednoizbových bytov sa budú podľa zástupcu developera pohybovať do 80-tisíc eur s daňou. Najtypickejšie dvojizbáky s výmerami okolo 52 až 57 m2 majú vyjsť do 105-tisíc eur.

Pri trojizbových bytoch sa výmery najčastejšie pohybujú medzi 76 a 81 m2 a cena by sa mala zmestiť pod 150-tisíc eur. Za najdrahšie štvorizbáky zaplatia noví majitelia do 270-tisíc s daňou.

Malé KrasňanyZdroj: Lucron Development

Projekt Malé Krasňany na Račianskej ulici neďaleko Peknej cesty má do roku 2018 priniesť 305 bytov a 154 apartmánov v piatich objektoch. V podzemných garážach sa počíta s 574 parkovacími miestami, na teréne má byť ďalších 97 stojísk.

Lucron propaguje Malé Krasňany ako komornú obytnú štvrť s množstvom zelene. „Zelený“ má byť projekt aj energetickou úspornosťou a využitím slnečných kolektorov umiestnených na strechách domov na ohrev vody.

Luxemburská developerská firma má na konte dokončené bytové projekty ako Eden Park a Jaskový rad v Bratislave a pokračuje v rozširovaní projektu Arboria Park v Trnave.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Lucron