Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Malý Dunaj III. ponúka menšie byty

05.12.2008, 11:07 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Rezidenčný komplex v Podunajských Biskupiciach začnú stavať v zime.

  • Tlačiť
  • 5

V bratislavskej mestskej časti sa pripravuje výstavba tretej etapy obytného komplexu Malý Dunaj. Má priniesť 60 prevažne menších bytov. Nadviaže na prvé dve dokončené etapy, v celom súbore vznikne dokopy zhruba dvesto jednotiek. Developerom je spoločnosť Penzión, stavebné družstvo.

malydunajiii.jpg

Projekt už má stavebné povolenie. „Výstavbu plánujeme naštartovať vo februári budúceho roka,“ pre TRENDreality.sk približuje Michal Kaľavský, manažér predaja investorskej firmy. Vtedy spúšťajú aj reklamnú kampaň, hoci byty sú v ponuke už od novembra. „Teraz je nevhodné obdobie na marketing,“ zdôvodňuje M. Kaľavský.

Trojka Malého Dunaja vznikne v troch budovách s 1, 8 a 10 poschodiami. Má ponúkať najmä byty s obytnou plochou do 60 m2, podľa cenníka na internetovej stránke takýto stojí 4,9 milióna korún vrátane DPH. V cene je aj parkovacie miesto a spolupodiely na pozemku. Zatiaľ je predčasné hodnotiť predaj, hovorí zástupca investora.

Komplex prinesie aj občiansku vybavenosť na čistej ploche okolo 3-tisíc štvorcových metrov. Potreby parkovania zabezpečia dve podzemné podlažia s kapacitou 114 miest.

Tretia etapa má byť dokončená v treťom štvrťroku 2010. Predošlé dve fázy boli dokončené v rokoch 2006 a 2007.

cestanakamzik.jpg

Developer staval aj projekt Cesta na Kamzík.

Stavebné družstvo Penzión vzniklo v roku 1997, kedy postavilo prvé prechodné ubytovanie v Piešťanoch. Na svahoch Koliby vybudovalo aj projekt Cesta na Kamzík. Nadštandardné byty skolaudovali začiatkom tohto roka.

Podunajské Biskupice, kde vzniká Malý Dunaj sú častou destináciou pre bytové komplexy. Plány tu má holandský fond, ktorý stavia Mendelsohn, vo Vlčom hrdle sa prestavuje bývalá ubytovňa, niekoľko bytoviek vzniklo pozdĺž Kazanskej.

Vizualizácia a foto – Penzión, stavebné družstvo

  • Tlačiť
  • 5