Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Malý Dunaj III začali kopať

30.11.2010, 05:00 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

V Podunajských Biskupiciach štartuje výstavba dlho odkladaného projektu

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Developerské spoločnosti sa na základe oživenia realitného trhu v posledných mesiacoch rozhodujú pokračovať vo svojich projektoch. Ďalšie etapy avizujú viacerí, spoločnosť Penzión, stavebné družstvo v týchto dňoch začína výstavbu odkladaného projektu Malý Dunaj III v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

Ide o projekt na rohu Popradskej a Kazanskej ulici neďaleko rušnej cesty smerom na Dunajskú Lužnú. Aj preto sa počíta najmä s menšími bytmi s výmerou od približne 40 po necelých 92 štvorcových metrov. Ceny sa podľa oficiálnej webstránky pohybujú medzi 1 600 až 1 700 eur/m2 vrátane DPH, väčšie byty majú v cene aj parkovacie miesto.

Na predaj je 84 bytov v dvoch sedemposchodových obytných blokoch. „Predaj sme opäť spustili pred pár týždňami, zatiaľ máme záujemcov na približne 7 percent bytov,“ pre TRENDreality.sk približuje Marek Kaľavský z Penziónu. Termín dokončenia je podľa neho stanovený na začiatok roka 2012.

Malý Dunaj III ako pokračovanie bytoviek pozdĺž Kazanskej ulice predstavil developer už v závere roka 2008. Vtedy však architektonický návrh i objemy komplexu vyzerali trochu odlišne, s príchodom krízy svoje predstavy zreálnil.

Pri predpokladanom štarte výstavby vo februári 2009 sa byt s obytnou plochou 60 m2 ponúkal za 4,9 milióna Sk, o rok neskôr po prekreslení a zefektívnení za 105-tisíc eur, rovnako ako dnes. Dôvodom meškania výstavby bolo podľa M. Kaľavského prehodnocovanie financovania zo strany banky – Slovenskej sporiteľne. „Preto sme byty vlani z predaja stiahli,“ dôvodí.

V ponuke sú aj štyri nebytové priestory pripravené pre menšie obchody a služby. Ich výmera je od 46 po vyše 200 m2 a cena spolu s DPH a troma parkovacími státiami ku každému priestoru dosahuje 96- až 390-tisíc eur.

Blízko Malého Dunaja II vzniklo v uplynulých rokoch viacero novostavieb, priamo oproti Malému Dunaju sa začal stavať aj holandský Mendelsohn. Tento projekt je však od leta 2009 pozastavený.

Zobraziť Malý Dunaj III na väčšej mape

fcb promo facebook

Vizualizácia - Penzión, stavebné družstvo

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát