Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mamapapa: Novostavba v Dúbravke prinesie stovku bytov

23.11.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Na okraji Dúbravky pribudne ďalšia rezidenčná novostavba. Mamapapa je nezvyčajný názov developerského projektu na Nejedlého ulici v bratislavskej mestskej časti. Investorom je spoločnosť ITB, ktorá stojí za viacerými novostavbami v hlavnom meste.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

ITB

Vznikne 118 bytov šiestich typov, od jedno- až po trojizbové. Investor zatiaľ nezverejnil konkrétny cenník, na webe ale ponúka uvádzacie ceny pre jednotlivé byty. Za dve izby s výmerou necelých 50 m2 zaplatí záujemca vyše 88-tisíc eur vrátane DPH. Menší trojizbový byt s veľkosťou 70 štvorcov zasa stojí 125-tisíc.

„Ceny sú na úrovni cca 1 860 eur/m2 s daňou,“ pre TREND Reality približuje Ivan Rolný, konateľ spoločnosti ITB Development, a.s. Predaj naštartovali v týchto dňoch, projekt vedľa bytovky Nejedlého od Metrostavu bude mať osem nadzemných podlaží a pôdorys písmena L.

Parkovanie zabezpečí dokopy 136 státí, z toho 83 v podzemí za 7 200 eur s daňou a 53 na povrchu za 3-tisíc eur. Okrem toho vznikne dvanásť apartmánov, ITB hovorí aj o vybudovaní detského ihriska priamo pri objekte.

„Všetky povolenia sú právoplatné,“ hovorí I. Rolný, výstavbu plánujú naštartovať na jar budúceho roka s dokončením v závere roka 2017.

Firma v Dúbravke rozbehla aj iný developerský projekt pod názvom Čerešne. V týchto týždňoch štartuje výstavbu a predaj ďalšej fázy, celkovo tak v lokalite známej ako Polianky vznikne 173 bytov v ôsmich blokoch. Ceny bytov sú oproti Mamapapa vyššie a dosahujú zhruba 2 100 eur/m2.

Spoločnosť ITB získala projekt Mamapapa od firmy Strategia Invest s ruským pozadím. Pozemok s výmerou cez 4-tisíc m2 ešte stále patrí predošlému majiteľovi, ktorý stojí aj za biznis centrom Bashkortostan na Poliankach. Aktualizované 25.11. o 17:30: Parcely už patria spoločnosti ISPK, s.r.o., zo skupiny ITB.

Konkurencia na okraji Dúbravky je v súčasnosti veľmi silná a nový projekt tak nemusí mať jednoduchú situáciu. V tesnej blízkosti vyrastá druhá etapa Tujetoin od Bencont Development, v celom komplexe vyrastie zhruba dvesto nových bytov. Okrem toho skupina YIT dokončila prvé fázy projektu Tammi a Corwin Capital spustil predaj 250-bytových Dúbrav. Na druhej strane cesty zasa vyrastajú Záhradné vily od Vavrica Architekti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy ITB

Diskusia (0 reakcií)