Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Medzeru na križovatke v Starom Meste zaplní bytovka

24.03.2015 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V bratislavskom Starom Meste sa chystá ďalšia menšia bytovka. Prieluku medzi domami na rohu ulice 29. augusta a Mickiewiczovej má vyplniť sedempodlažná stavba s takmer 30 bytmi a apartmánmi.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Vyrásť má na mieste bývalej administratívnej budovy na ulici 29. augusta číslo 2, ktorú čaká búranie (oranžová budova vľavo na fotografii). Väčšia časť pozemku s rozlohou necelých 1 500 štvorcových metrov je využívaná ako parkovisko.

Projekt, ktorý získal nedávno územné rozhodnutie, počíta s výstavbou dvoch podzemných a siedmich nadzemných podlaží, z ktorých dve vrchné budú ustúpené. Má sa napojiť na susedné objekty.

V podzemných podlažiach má byť 54 parkovacích miest a pivnice k bytom. Na prízemí sú naplánované tri samostatné prenajímateľné priestory pre občiansku vybavenosť s predajnou plochou 230 m2.

Na poschodiach má byť spolu 22 bytov a šesť apartmánov. Všetky majú navrhnuté balkóny a loggie orientované do dvora. Na dvoch horných podlažiach budú terasy. Na prvom poschodí sú umiestnené dvoj- až štvorizbové apartmány.

Na vyšších podlažiach má byť spolu dvanásť dvojizbových bytov a po štyri trojizbové a štvorizbové. Na najvyšších podlažiach sa počíta s trojizbovým a štvorizbovým mezonetom.

Vjazd do podzemných garáží a dvora, kde má byť ešte osem parkovacích miest, je navrhnutý z ulice 29. augusta. Mesto požaduje odbočenie len doprava, teda v smere jazdy z Mickiewiczovej ulice, aby autá čakajúce na odbočenie cez protismer neblokovali dopravu. Podmienkou je tiež nový povrch chodníka po celej dĺžke budovy.

Investorom polyfunkčného domu je spoločnosť 29A sídliaca v Piešťanoch, personálne prepojená napríklad so sieťou lekární Domov zdravia. Pozemky získala v roku 2008.

Kúsok od plánovanej výstavby nedávno ožil iný dlho pripravovaný projekt. Na rohu ulíc 29. augusta a Špitálska oproti Medickej záhrade sa začala výstavba bytovky známej ako Medický park. Jej pôvodný majiteľ, rakúska spoločnosť Wien-Süd Holding, projekt vlani predal.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA

PREDAJ - 4i byt v Starom Meste BA HERRYS exkluzívne predáva 4i byt 150 m2 s veľkou 55 m2 terasou. Nadštandardné vybavenie a prémiová lokalita nehnuteľnosti v blízkosti Horského parku.

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City

PRENÁJOM - Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe Reb.sk predáva 5-izbový penthouse na Kolibe. Byt má podlahovú plochu 183,20 m2 + terasy o výmere 155,80 m2, nachádza sa na najvyššom poschodí .

REB.SK Predaj luxusný 3 izb.byt,-STARÉ MESTO

REB.SK Predaj luxusný 3 izb.byt,-STARÉ MESTO REB.SK ponúka na predaj 3 izb. byt v STARÉ MESTO, ul. Radvanská.Úžitková plocha bytu 164 m2 + loggia 18,57 m2.

Pridať inzerát