Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Medzeru na križovatke v Starom Meste zaplní bytovka

24.03.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V bratislavskom Starom Meste sa chystá ďalšia menšia bytovka. Prieluku medzi domami na rohu ulice 29. augusta a Mickiewiczovej má vyplniť sedempodlažná stavba s takmer 30 bytmi a apartmánmi.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Vyrásť má na mieste bývalej administratívnej budovy na ulici 29. augusta číslo 2, ktorú čaká búranie (oranžová budova vľavo na fotografii). Väčšia časť pozemku s rozlohou necelých 1 500 štvorcových metrov je využívaná ako parkovisko.

Projekt, ktorý získal nedávno územné rozhodnutie, počíta s výstavbou dvoch podzemných a siedmich nadzemných podlaží, z ktorých dve vrchné budú ustúpené. Má sa napojiť na susedné objekty.

V podzemných podlažiach má byť 54 parkovacích miest a pivnice k bytom. Na prízemí sú naplánované tri samostatné prenajímateľné priestory pre občiansku vybavenosť s predajnou plochou 230 m2.

Na poschodiach má byť spolu 22 bytov a šesť apartmánov. Všetky majú navrhnuté balkóny a loggie orientované do dvora. Na dvoch horných podlažiach budú terasy. Na prvom poschodí sú umiestnené dvoj- až štvorizbové apartmány.

Na vyšších podlažiach má byť spolu dvanásť dvojizbových bytov a po štyri trojizbové a štvorizbové. Na najvyšších podlažiach sa počíta s trojizbovým a štvorizbovým mezonetom.

Vjazd do podzemných garáží a dvora, kde má byť ešte osem parkovacích miest, je navrhnutý z ulice 29. augusta. Mesto požaduje odbočenie len doprava, teda v smere jazdy z Mickiewiczovej ulice, aby autá čakajúce na odbočenie cez protismer neblokovali dopravu. Podmienkou je tiež nový povrch chodníka po celej dĺžke budovy.

Investorom polyfunkčného domu je spoločnosť 29A sídliaca v Piešťanoch, personálne prepojená napríklad so sieťou lekární Domov zdravia. Pozemky získala v roku 2008.

Kúsok od plánovanej výstavby nedávno ožil iný dlho pripravovaný projekt. Na rohu ulíc 29. augusta a Špitálska oproti Medickej záhrade sa začala výstavba bytovky známej ako Medický park. Jej pôvodný majiteľ, rakúska spoločnosť Wien-Süd Holding, projekt vlani predal.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Pridať inzerát