Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Medzeru na križovatke v Starom Meste zaplní bytovka

24.03.2015, 14:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

V bratislavskom Starom Meste sa chystá ďalšia menšia bytovka. Prieluku medzi domami na rohu ulice 29. augusta a Mickiewiczovej má vyplniť sedempodlažná stavba s takmer 30 bytmi a apartmánmi.

  • Tlačiť
  • 0

Vyrásť má na mieste bývalej administratívnej budovy na ulici 29. augusta číslo 2, ktorú čaká búranie (oranžová budova vľavo na fotografii). Väčšia časť pozemku s rozlohou necelých 1 500 štvorcových metrov je využívaná ako parkovisko.

Projekt, ktorý získal nedávno územné rozhodnutie, počíta s výstavbou dvoch podzemných a siedmich nadzemných podlaží, z ktorých dve vrchné budú ustúpené. Má sa napojiť na susedné objekty.

V podzemných podlažiach má byť 54 parkovacích miest a pivnice k bytom. Na prízemí sú naplánované tri samostatné prenajímateľné priestory pre občiansku vybavenosť s predajnou plochou 230 m2.

Na poschodiach má byť spolu 22 bytov a šesť apartmánov. Všetky majú navrhnuté balkóny a loggie orientované do dvora. Na dvoch horných podlažiach budú terasy. Na prvom poschodí sú umiestnené dvoj- až štvorizbové apartmány.

Na vyšších podlažiach má byť spolu dvanásť dvojizbových bytov a po štyri trojizbové a štvorizbové. Na najvyšších podlažiach sa počíta s trojizbovým a štvorizbovým mezonetom.

Vjazd do podzemných garáží a dvora, kde má byť ešte osem parkovacích miest, je navrhnutý z ulice 29. augusta. Mesto požaduje odbočenie len doprava, teda v smere jazdy z Mickiewiczovej ulice, aby autá čakajúce na odbočenie cez protismer neblokovali dopravu. Podmienkou je tiež nový povrch chodníka po celej dĺžke budovy.

Investorom polyfunkčného domu je spoločnosť 29A sídliaca v Piešťanoch, personálne prepojená napríklad so sieťou lekární Domov zdravia. Pozemky získala v roku 2008.

Kúsok od plánovanej výstavby nedávno ožil iný dlho pripravovaný projekt. Na rohu ulíc 29. augusta a Špitálska oproti Medickej záhrade sa začala výstavba bytovky známej ako Medický park. Jej pôvodný majiteľ, rakúska spoločnosť Wien-Süd Holding, projekt vlani predal.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)