Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Megarezort na Orave

06.11.2009, 00:10 | Peter Kremský | © 2009 News and Media Holding

Vo Vyšnom Kubíne plánujú dvesto drevodomov, akvapark a kaštieľ s reštauráciou

  • Tlačiť
  • 0

Na Orave by mali postaviť ďalší slovenský veľkoprojekt horského bývania. Neďaleko Dolného Kubína smerom na Ružomberok ho plánuje developerská dcéra výrobcu drevodomov z Rajca. Holiday Resort Vyšný Kubín s dvesto domami má stáť pri Hviezdoslavovom rodisku pod Veľkým Chočom.

Prvá fáza projektu v lokalite Dúbrava sa má zameriavať na výstavbu zrubových domov z masívneho dreva. Developer na ňu vyhradil celkovo približne 20 hektárov pozemkov, stavebné parcely majú mať výmeru 1000 až 2000 m2. Dôvodom je, aby majitelia mali dostatok súkromia.

Pozemky stoja od 16,60 €/m2, podľa internetovej stránky developera ich je z 200 zatiaľ predaných päť, rovnaký počet je zarezervovaný. Drevodom Rajec Development ponúka ako minimálnu dodávku základnú nosnú konštrukciu zo smrekovej guľatiny, ďalšie stupne sú hrubá stavba a stavba na kľúč.

Drevodom Kubin mapka

Pre projekt sa v súčasnosti spracúva nový územný plán obce Vyšný Kubín, ktorý výstavbu umožní. Na vlastné náklady sa ho zaviazal vypracovať developer. Potom by malo prísť na rad územné rozhodnutie pre siete a novú výstavbu.

V budúcnosti má Holiday Resort podľa informácií developera v Vyšnom Kubíne  pokračovať s dôrazom na rekonštrukciu Kubínyiovského kaštieľa, rekonštrukciu stajní na chov koní a vyčlenenie časti územia na vyhliadkové jazdy.

Plánuje sa aj vybudovanie zrubovej reštaurácie na vrchu kopca, ktorý sa môže popýšiť krásnou vyhliadkou na okolie. Drevodom Rajec Development pre projekt nakúpil celkovo takmer 40 hektárov pozemkov.

Developer chce vo Vyšnom Kubíne staviť na blízkosť lyžiarskych stredísk Kubínska hoľa, Kuzmínovo, Malinô Brdo, trochu ďalej ležia Vrátna a Demänovská dolina, či Donovaly. Dobre dostupné sú aj Kúpele Lúčky, aquaparky Tatralandia, Bešeňová a Oravice.

Termálne pramene sa však nachádzajú aj priamo na pozemkoch projektu, čo spoločnosť plánuje využiť na vybudovanie kúpeľov. Stredisko by postupne chcelo prekonať aj rekreačné komplexy v iných regiónoch Slovenska.

Spoločnosť Drevodomy Rajec sa zaoberá výrobou rodinných domov a chát z masívneho dreva najmä pre slovenský a český trh. V posledných rokoch sa pustil aj do vlastných developerských projektov, prvým je výstavba domov pri Liptovskej Mare. Zatiaľ sa tam rozbehla výstavba inžinierskych sietí.

Vizualizácie - Drevodom Rajec Development

  • Tlačiť
  • 0

Tagy apartmány, cestovný ruch, Orava, výstavba

Diskusia (0 reakcií)