Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Mendelsohn po reštarte výstavby spustil predaj bytov

09.01.2017, 13:00 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Pol roka po obnovení výstavby sa do predaja dostávajú byty v projekte Mendelsohn v bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice. Sedem rokov rozostavaný projekt kúpila vlani v lete spoločnosť Bencont Development. (Doplnené o vyjadrenie developera)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Mendelsohn vyrastá na Kazanskej ulici, ktorej zástavbu v posledných rokoch dopĺňa viacero projektov. Jedenásťpodlažná stavba prinesie 60 bytov, od jednoizbových po štvorizbové s výmerami od 44 do 92 štvorcových metrov. Na ustúpenom vrchnom poschodí sú dva veľkorozmerné byty s plochou necelých 150 a vyše 160 m2.

Priemerná cena bytov je podľa developera 2 050 eur za štvorcový meter s daňou. Najlacnejší byt tak vychádza na 89 500 eur, štvorizbové byty stoja do 185-tisíc, dva vrchné byty takmer 350-tisíc eur. V cene všetkých bytov je aj parkovacie miesto v podzemnej garáži, kde je na troch podlažiach spolu 78 státí.

Mendelsohn - vizualizáciaZdroj: Bencont Development

Na prízemí domu na rohu Kazanskej a Krajinskej ulice sú obchodné priestory s celkovou plochou 543 štvorcových metrov. Ich počet je zatiaľ voliteľný podľa záujmu. Dokončenie stavby je plánované na prvý polrok 2018.

Výstavba bytového domu Mendelsohn sa začala v máji 2008 pod taktovkou spoločnosti Darvos, ktorá patrila pod holandský Emprin Holding. Predaj sa začal následne v septembri s cenami od 55-tisíc do 62-tisíc korún za štvorcový meter (1 825 až 2 060 eur).

Práce zastali v septembri nasledujúceho roku dokončením podzemnej časti a základovej dosky. Investor vysvetľoval zastavenie výstavby nepriaznivou ekonomickou situáciou. Bencont kúpil nehnuteľnosť minulý rok v júni a v auguste obnovil výstavbu.

„O túto investičnú príležitosť sme sa zaujímali dlhšie. Neďaleko totiž dokončujeme iný náš bytový dom Valerian, ktorého predaj sa vyvíja veľmi sľubne. Mendelsohn je solídne pripravený projekt so zaujímavou polohou a architektúrou,“ konštatuje konateľ developerskej spoločnosti Martin Šimurda.

Projekt odkazuje na tvorbu významného architekta prvej polovice dvadsiateho storočia, predstaviteľa nemeckého expresionizmu Ericha Mendelsohna (1887 - 1953). Autorom architektonického riešenia je ateliér a3a.

Mendelsohn - vizualizáciaZdroj: Bencont Development

Aj v prípade dvojice domov Valerián so 64 bytmi Bencont odkúpil dlhšie pozastavený predkrízový projekt. Vedľa neho bol minulý rok dokončený aj Eco House (prečítajte si hodnotenie v Rande s realitou).

Súčasťou výraznej stavebnej aktivity okolo Kazanskej ulice z posledných rokov je aktuálne projekt Oppidum. V príprave je aj Heaven House od spoločnosti Greefin Group.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v projekte Tri Veže

Ponuka bytov v projekte Tri Veže HERRYS ponúka na predaj byty v rezidenčnom projekte Tri Veže. Pohodlné bývanie v centre diania - fitness, 24 h recepcia. Pozrite si našu ponuku bytov.

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát