Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Metrostav pracuje na 3nity, zatiaľ bez väčšej medializácie

29.12.2014, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Viac než rok po tom, čo skrachovaný obytný komplex 3nity v bratislavskej biznis zóne získala stavebná skupina Metrostav zatiaľ nevidno výraznejšie práce na dokončení projektu alebo oživení predaja. Firma však hľadá novú marketingovú náplň, ktorej výsledky ešte nie sú známe.

  • Tlačiť
  • 0

„Všetky rozbory ukazujú, že pôvodná koncepcia projektu je na realitnom trhu ťažko použiteľná. Zatiaľ sa ale ešte neskončili,“ konštatuje hovorca Metrostavu František Polák pre portál E15.cz.

Stavebná skupina získala projekt troch obytných vežiakov a polyfunkčnej podnože po tom, čo sa prepadla časť garáží a pôvodná investorská spoločnosť Vara Group sa dostala do problémov. Financujúca banka neskôr zosplatnila úver, podľa informácií TREND Reality dosahovala hodnota projektu 35 miliónov eur.

Metrostav bol generálny dodávateľ. „Pracovali sme podľa projektu, ktorý zaisťoval investor a jeho spracovania sme sa nezúčastnili. Po vyšetrovaní slovenskej polície bola podaná žaloba na statika projektu Tomčániho,“ dodáva F. Polák.

3nity počítal so 450 bytmi v cenách okolo 2 600 eur/m2 vrátane DPH. Skolaudovaná a obývaná je zatiaľ prvá veža so 127 bytmi, druhá je rozostavaná v štádiu hrubej stavby a tretiu ešte stavať nezačali. Podľa informácií spred roka je pre Metrostav prioritou oprava garáží, potom dostavba.

3nity - vizualizácia projektu.jpgZdroj: Vara Group

Stopercentná dcéra českého stavebného koncernu postavila v Bratislave obytný komplex na Nejedlého ulici v Dúbravke a malometrážne byty Štart pri trhovisku Miletičova, na ktorých pôvodne pracoval Doprastav Development.

Neďaleko 3nity je ešte jeden pozastavený projekt v štádiu výstavby – Jarabiny, ktorý patrí Váhostavu. Komplex taktiež prevzal ako generálny dodávateľ, podľa vyjadrení spoločnosti z apríla tohto roku nový investor hľadá možnosti zefektívnenia projektu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy 3nity, Metrostav

Diskusia (0 reakcií)