Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mladé Čunovo prinesie rodinné domy

10.03.2009, 11:28 | Martin Rojko | © 2009 News and Media Holding

Medzinárodný investor chce na desiatich hektároch postaviť vyše sto domov.

  • Tlačiť
  • 0

Bratislavskú mestskú časť Čunovo čaká v budúcnosti dynamický rozvoj jej rekreačného a obytného potenciálu. Ak sa pripravované zámery zrealizujú, okrem rekreačno-športového areálu Danubia Park tu vyrastie aj zóna rodinných domov s názvom Mladé Čunovo.

Projekt, za ktorým stojí zoskupenie Opera Reform Investment Limited (ORIL), tu chce na ôsmich až desiatich hektároch postaviť menšie rodinné domy určené pre mladšie rodiny. Podľa zverejnenej správy v súčasnosti prebieha sceľovanie pozemkov a inžinierska príprava územia.

0309/CunoHupacka1_text.jpg

V prvej etape výstavby, ktorej približný začiatok predpokladá investor v roku 2010, plánujú postaviť vyše stovky rodinných domov. Počet samostatne stojacich by mal dosiahnuť 72, domov v radovej zástavbe bude 42. Výmera pozemkov pri radovej zástavbe sa pohybuje podľa informácií TRENDreality.sk okolo 300 m2, pri samostatných domoch od 540 do 800 m2. Investor plánuje postaviť aj zariadenie pre občiansku vybavenosť.

„Výstavba športovo-relaxačného centra v katastri obce a nové možnosti pre výstavbu rodinných domov sú impulzmi, ktoré omladia tvár Čunova,“ dodáva starostka mestskej časti G. Ferenčáková.

ORIL je spoločným podnikom českej investičnej spoločnosti Reform Capital a developera s izraelskými koreňmi Opera. Pripravuje aj jeden z najväčších realitných projektov v Bratislave – Centrop Valley.

Vizualizácia - ORIL

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)