Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mladé Čunovo štartuje radovky

12.05.2011, 08:45 | Martin Labanc | © 2011 News and Media Holding

Zo 130 pozemkov určených na výstavbu domov je predaná takmer polovica

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

pozemky

Projekt Mladé Čunovo sa v minulom roku hlásil s ponukou 125 pozemkov na výstavbu rodinných domov. Po čase developerská spoločnosť Mladé Čunovo, s.r.o. plochu na úrovni 10,7 hektára prekreslila. Po novom realitná kancelária Iuris, zastupujúca predaj, ponúka o štyri pozemky naviac.

V lete minulého roka developer zároveň odštartoval stavebné práce na inžinierskych sieťach. „V apríli 2011 prebehlo posledné kolaudačné rozhodnutie,“ aktualizuje Renáta Zaťková, marketingová manažérka projektu. Dokončená je aj komunikácia k pozemkom.

Predaj začal približne pred rokom. V súčasnosti je voľných ešte 69 parciel. „Najväčší záujem majú klienti o pozemky od 500 do 650 štvorcov,“ približuje Zuzana Kolembusová z Iurisu. Cenovky sa pohybujú od 164 do 170 eur za štvorcový meter.

Na individuálnu výstavbu rodinných domov je určených 105 pozemkov, 36 z nich má schválené stavebné povolenie. Developer ponúka možnosť kúpy jedného zo siedmich projektov rodinných domov. „Vlastník pozemku si však môže vybrať aj svoje vlastné riešenie,“ dopĺňa Lubica Husárová, projektová manažérka spoločnosti Mladé Čunovo.

Okrem individuálnej výstavby bude súčasťou projektu 8 radových domov. S ich výstavbou začína investor v máji tohto roku. Veľkosť pozemkov je od 315 do 472 m2. Úžitková plocha každej jednotky je 143,78 m2.

Pri radovke s menším pozemkom je cena na úrovni 190-tisíc eur vrátane DPH. U väčšieho je to o 20-tisíc eur viac. Jednotky sa predávajú v stave holobytu. Okrem nich bude súčasťou zóny aj občianska vybavenosť. “Z výsledkov nášho prieskumu vyplýva, že klienti by uvítali supermarket a materskú škôlku,“ informuje R. Zaťková. Majiteľom domov bude zároveň slúžiť 61 parkovacích miest.

Zvyšnú časť projektu by mali tvoriť takzvané susedské záhrady s výmerou 1 422 m2. Ich priestor by mal byť určený pre relax. Konkrétnu podobu však dostanú až v pokročilejšej fáze výstavby rodinných domov. Ich majiteľom bude mestská časť Čunovo.

Vizualizácia a foto – Mladé Čunovo

  • Tlačiť
  • 0

Tagy pozemky

Diskusia (0 reakcií)