Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mlyn v Humennom ponúka byty pod tisíc eur/m2

17.06.2014, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

V Humennom sa začína prestavba bývalého mlynu. Projekt, ktorý počíta s rekonštrukciou staršej budovy a jej prebudovaním na rezidenčnú funkciu, zverejnil aj ceny bytov. Tie siahajú pod tisíc eur za štvorcový meter vrátane DPH. Developerom je spoločnosť SV Reality, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 1

Dokopy vznikne na ulici Osloboditeľov trinásť bytov rôznych veľkostí. Môžu byť jednoizbové s výmerou 48 m2 až po trojizbové s viac než 100 štvorcami. Ich ceny sa pohybujú medzi 48- až 118-tisíc eur vrátane DPH za jednotku, čo po prepočte znamená približne 950 eur/m2. Ide o holobyty, v tejto cene je ale zahrnuté aj parkovacie miesto.

Úžitková plocha celého projektu presahuje tisíc štvorcových metrov a investor hovorí aj o nízkych nákladoch na bývanie vďaka technológiám šetrným k energiám. Termín dokončenia výstavby je predpokladaný na záver tohto roka, architektúru navrhol košický ateliér Atrium.

Humenné nie je práve tradičnou destináciou pre novostavby, o to väčší priestor pre úspech môže mať tento projekt. Väčšina nových bytov v okolí Košíc a Prešova sa sústredí práve do Košíc, kde v uplynulých rokoch pribudla Nová terasa, Šafránová záhrada, Domény, Titus a ďalšie. Najaktuálnejším projektom je predaj bývalých kasární, ktoré získala developerská skupina HB Reavis.

View Mlyn Humenné in a larger map
  • Tlačiť
  • 1