Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Mlynská Bašta má povolenie, výstavba sa rozbieha

17.10.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Developerská skupina Cresco získala právoplatné stavebné povolenie pre projekt Mlynská Bašta v centre Košíc. Na rohu Továrenskej a Štefánikovej ulice vznikne 134 bytov. Výstavba sa začne v najbližších týždňoch.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Cresco

„Ako prvá prebehne príprava územia, ktorá bude zahŕňať prekládky inžinierskych sietí, začistenie pozemku a dokončenie sondážneho archeologického prieskumu pred kinom Úsmev,“ informuje Saša Poliaková, marketingová manažérka Cresco Group.

Dokončenie novostavby v energetickom štandarde A1 plánuje developer na druhú polovicu roku 2018. Predaj bytov sa začal v júni, aktuálne je rezervovaná štvrtina z nich. V ponuke sú jedno- až štvorizbové byty s výmerami od 34 do 115 štvorcových metrov. Ceny sa pohybujú okolo 1 600 až 1 700 eur za štvorec.

Mlynská baštaZdroj: Cresco Group

„Veľmi pozitívne ohlasy máme aj na prístup k obnove historických objektov, ktoré prejdú rekonštrukciou a stanú sa súčasťou života obyvateľov Mlynskej bašty,“ hodnotí Vladimír Senovský, manažér realitnej kancelárie XX REAL Košice, ktorá zabezpečuje predaj bytov v projekte.

Objekty Mlynskej Bašty, ktorá bola od 17. storočia súčasťou opevnenia Košíc, sú pamiatkovo chránené. Doplnené budú dvomi novostavbami s výškou šesť a sedem podlaží. Súčasťou komplexu bude aj 182 parkovacích miest v cenách od 9 600 do 12-tisíc eur.

Mlynská baštaZdroj: Cresco Group

Areál Mlynskej Bašty v mestskej pamiatkovej rezervácii dlho chátral. V roku 2007 predstavila plány na jeho premenu na moderné multifunkčné centrum spoločnosť Eastfield. Cresco odkúpilo areál vlani začiatkom jesene od českej investičnej skupiny PPF Real Estate.

Ide o prvý projekt bratislavskej developerskej skupiny v Košiciach. Aktuálne najväčší projekt Slnečnice rozvíja v Petržalke, v Starom Meste dokončuje kancelársky Uniq Staromestská a stavia obytný Uniq Majakovského. Najznámejším dokončeným projektom Cresca sú Tri veže.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Cresco

Diskusia (0 reakcií)