Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na byty v Čadci požičali Francúzi

23.08.2010, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2010 News and Media Holding

Krátko pred dokončením sa o financovanie Martinkovho potoka zaujímajú aj banky

  • Tlačiť
  • 0

Obytný projekt v okresnom meste na severe Slovenska majú dokončiť už túto jeseň. Bytovka pomenovaná Martinkov potok prinesie 72 bytov. Investorská spoločnosť Euro Apartment, s.r.o.si bankovým financovaním pomohla až na záver projektu.

Spočiatku výstavbu zabezpečoval investor z vlastných zdrojov, až v závere vlaňajška mu pomohla spoločnosť JF Hamilton Group s francúzskymi koreňmi. Jej zástupca Alexander Zavacký hovorí o kapitálovom vstupe vo výške 20 percent z celkových nákladov, tie však neprezrádza.

Do financovania projektu tesne pred dokončením vstúpila aj UniCredit Bank, čo má zabezpečiť dostatok času na predaj zostávajúcich bytov. „Kolaudačné konanie by malo začať v druhej polovici augusta,“ hovorí konateľ investora Martin Jaroš.

Zo 72 ponúkaných s výmerou menej než 40 až vyše 100 štvorcových metrov je podľa M. Jaroša predaných zhruba 40 percent. Nárast záujmu predpokladá najmä po dokončení projektu, pričom investor pripravuje aj deň otvorených dverí.

martinkov1.jpg

Na zvýšenie dopytu pripravili začiatkom roka akciu v podobe bývania na rok zadarmo, tá už nepokračuje. Išlo o zľavu z kúpnej ceny, ktorá sa mala rovnať ročnej splátke hypotéky.

Ceny bytov v Martinkovom potoku sa podľa starších informácií pohybujú na úrovni okolo 900 až tisíc eur na štvorcový meter vrátane DPH. Investorská firma je prepojená s dražobnou a realitnou spoločnosťou Licitor Group zo Žiliny, ktorá projekt aj predáva.

JF Hamilton Group vznikla na českom a slovenskom trhu v roku 2006, jej zakladateľom je francúzska rodina. Venuje sa viacerým oblastiam realitného biznisu, na Slovensku podniká aj prostredníctvom správcovskej spoločnosti Domus správa nehnuteľností, s.r.o.

Foto - Euro Apartment

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)