Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pri Dlhých Dieloch má vyrásť bytový Boomerang

29.10.2015, 05:40 | ds | © 2015 News and Media Holding

Na hranici sídliska Dlhé Diely v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves sa chystá výstavba menšej bytovky. Bytový dom Boomerang na Hudecovej ulici má priniesť 39 jednoizbových až trojizbových bytov.

  • Tlačiť
  • 4

Štvorpodlažná bytovka s vrchným ustúpeným podlažím je rozdelená na dva bloky prepojené podzemnou garážou. V nej má byť 32 parkovacích miest, ďalšie sú navrhnuté pred domom.

Súčasťou povolenia je spolu 69 parkovacích miest. Ich počet však chce developer zmenou územného rozhodnutia znížiť na 53. Prístupné budú cez Hudecovu ulicu z Janotovej.

Projekt má priniesť 39 bytov, z toho 13 jednoizbových, 12 dvojizbových a 14 trojizbových. Zámer už získal územné rozhodnutie, aktuálne prebieha stavebné konanie.

Výstavba novej bytovky si vyžiada zbúranie starších menších budov s dvorom, v ktorých sídlili firmy. Na druhej strane Hudecovej ulice je rad garáží, v blízkosti je aj materská škola.

Developerom Boomerangu je spoločnosť Next Invest patriaca pod Retep Slovakia. Dodávateľom stavby má byť ďalšia dcérska firma Retepu Construction-SK.

Retep Slovakia začiatkom leta odštartoval výstavbu menšieho bytového domu Karpatia v Modre. V minulosti realizoval bytové projekty Rezidencia Arcos v Lamači a Bytový komplex Agátky v Stupave.

Okrem toho predáva pozemky pre individuálnu výstavbu rodinných domov v Dunajskej Lužnej, Nitre či Dubovej. Pripravuje tiež projekt domu so 68 bytmi na bratislavských Kramároch.

  • Tlačiť
  • 4