Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Donovaloch vyrastá rezort Donovalley

08.08.2014, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Stredoslovenské horské stredisko sa rozrastie o ďalšie bývanie, služby i lesopark. Banskobystrická spoločnosť totiž pripravuje Donovalley Resort, v rámci ktorého už stoja prvé cesty, siete a budujú sa aj prvé rekreačné chaty. Celé územie má potenciál pre ďalšiu výstavbu, cieliť má na rekreáciu a služby pre obyvateľov.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy

Donovaly

Rezort sa nachádza po pravej strane v smere z Banskej Bystrice okolo apartmánov Smrekovec v lokalite nazvanej Varšat-Dolina. Má viac než štrnásť hektárov. „Inžinierske siete sú už dotiahnuté, aktuálne beží výstavba domov,“ pre TREND Reality približuje Igor Obšajsník, projektový manažér investora.

V ponuke je 29 stavebných pozemkov s veľkosťami od šesť do šestnásť árov, z čoho je 12 predaných. Výstavbu a projekty chát si zabezpečujú majitelia parciel sami, od developera i obce majú ale isté obmedzenia. „Chceme dodržať určitý urbanizmus, stanovili sme pravidlá na architektúru, povrchové materiály a pomáhame aj s projektmi,“ hovorí zástupca firmy.

Podľa neho pozemky v cene od 120 eur/m2 vrátane DPH kupujú klienti najmä za účelom vlastnej rekreácie a zatiaľ ich neplánujú ďalej prenajímať. Niektorí prikúpili aj susedný pozemok, aby mali väčší pokoj a nestavalo sa hneď vedľa. „Zabezpečujeme aj kosenie, upratovanie, nanosenie dreva a ďalšie potrebné služby pre tento typ bývania,“ vysvetľuje.

Zasieťovanie parciel a individuálna výstavba domov je prvou etapou, v pláne sú ďalšie tri. Hoci nedávno zverejnené posúdenie vplyvov na životné prostredie hovorí o bytovkách, rodinných domoch, hoteli a ďalších projektoch, takéto presné plány ešte nie sú.

Donovalley Resort 06Zdroj: Donovalley, s.r.o.

V druhej fáze plánuje developer stavať športovisko, wellness s rozlohu 5-tisíc m2, možno hotel. „Radi by sme lepšie využili celoročný turistický potenciál Donovál, hoci v letnej sezóne už návštevníkov pribúda,“ hovorí I. Obšajsník. Sústrediť sa preto majú aj na ďalšie služby a najmä voľnočasové aktivity.

Tretia etapa bude obytná so sanatóriom a objektmi pre klimatické pobyty. Bývať tu majú aj zamestnanci zo samotného rezortu, keďže investor počíta s vytvorením 80 až 100 nových pracovných miest. A záverečná štvrtá fáza vytvorí lesopark zameraný na rodiny s deťmi.

Hlavným lákadlom Donovál dnes je okrem prírody a niekoľkých turistických atrakcií lyžiarsky areál Park Snow. Najmä počas stavebného boomu vzniklo v lokalite aj niekoľko apartmánových domov ako je Triangel či Panoráma. Dnes je tu ubytovacích kapacít pomerne dostatok, aj preto sa chce rezort Donovalley v ďalších etapách zamerať na trávenie voľného času.

View Donovalley Resort in a larger map
  • Tlačiť
  • 5

Tagy Donovaly