Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nová obytná zóna vo Veľkom Mederi

09.08.2007, 15:15 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

Na Žitnom ostrove ju pripravuje Mega Financ, plánuje aj polyfunkčné domy.

  • Tlačiť
  • 0

V mestečku Veľký Meder necelých dvadsať kilometrov juhovýchodne od Dunajskej Stredy a ďalších štyridsať od hlavného mesta začne čoskoro rásť ďalšia obytná zóna. Dunajskostredská firma Mega Financ sa chystá postaviť 69 rodinných domov a deväť polyfunkčných objektov.

Celková rozloha územia pre výstavbu je osem a pol hektára. Podľa podkladov predložených štátnym orgánom bude priemerná rozloha domu predstavovať zhruba 120 štvorcových metrov, pozemok bude trojárový. Jeden polyfunkčný objekt ponúkne zhruba 1 800 m2 zastavanej plochy. V celom areáli pripravia aj 289 parkovacích miest.

S výstavbou obytnej zóny by mali začať v poslednom štvrťroku 2007, prví obyvatelia sa do príbytkov nasťahujú v roku 2010. Celkové náklady na výstavbu predstavujú zhruba pol miliardy korún.

meder1.jpg

V súčasnosti spoločnosť Mega Financ začína s predajom, pár pozemkov je už podľa informácií od developera predaných. Cena za štvorcový meter zeme je aktuálne približne 1 300 Sk s DPH, postupne by sa mala vyšplhať až na 1,8-tisíca s DPH. Aký dom si majiteľ pozemku dá na ňom postaviť, už závisí najmä od neho.

Mega Financ sídli od svojho vzniku v roku 2003 v Dunajskej Strede. Firma je personálne prepojená aj s bratislavskou spoločnosťou ASSEZ, ktorá developuje Nové Bratislavské Centrum.

Foto – Mega Financ

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)