Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Kolibe vyrastú vily Gansberg

20.12.2016, 05:01 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na bratislavský trh s bývaním prichádza nový projekt vyššej kategórie. Spoločnosť ITB Development spúšťa predaj necelej päťdesiatky prevažne veľkometrážnych bytov a apartmánov v trojici vilových domov nazvaných Gansberg Koliba.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy

ITB

„Začiatok výstavby je plánovaný na druhý štvrťrok budúceho roku a trvať by mala do 20 mesiacov,“ informuje Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development. Projekt vyrastie na trojuholníkovom svahovitom pozemku s rozlohou 6 500 štvorcových metrov na rohu Strážnej a Jeséniovej ulice.

Domy budú mať zhodne štyri podlažia, z ktorých vrchné bude ustúpené, a jedno až dve podzemné podlažia. V každom bude 16 respektíve 17 bytov. Takmer polovicu tvoria štvorizbové byty s výmerami od 104 do 138 štvorcových metrov.

Rovnaký počet bude rovnomerne rozdelený medzi dvoj- a trojizbové byty a ponuku doplnia dva jednoizbové a jeden päťizbový byt. Plochy bytov sa pohybujú od 29 do 216 m2, k tomu prislúchajú predzáhradky, balkóny alebo terasy, v niektorých prípadoch neobvykle rozľahlé až do 370 m2.

Gansberg KolibaZdroj: ITB Development

ITB podobne ako pri oceňovanom projekte Nový Háj ponúka kupujúcim výraznú možnosť prispôsobiť si budúci byt. „Klientom umožňujeme maximálnu flexibilitu dispozície – dalo by sa povedať, že našim jediným obmedzením je iba poloha „stupačiek“ pre rozvody médií,“ vysvetľuje I. Rolný.

Kupujúci sa majú možnosť stretnúť priamo s architektom z materského ateliéru Architekti Šebo Lichý. „Predošlé skúsenosti nás utvrdili v tom, že náš prístup je správny a klienti ho oceňujú. V projekte Gansberg si budúci majitelia bytov preto budú môcť vybrať nielen z rôznorodej ponuky luxusných dverí, podláh či obkladov, ale rozhodnúť aj o type zábradlí, podláh a obkladov na balkónoch,“ hovorí architekt Tomáš Šebo.

Gansberg KolibaZdroj: ITB Development

Ceny bytov sa pohybujú od necelých 2 700 do vyše 3 200 eur za štvorcový meter v nadštandardnom vybavení. Voľné byty tak stoja od 99-tisíc do takmer 700-tisíc eur. K väčším bytom je potrebné prikúpiť si parkovacie miesto. Kryté státia stoja 18-tisíc eur.

Na pozemku, z ktorého bude zastavaných dvetisíc štvorcových metrov, plánuje developer postaviť aj detské ihrisko a relaxačnú zónu s lavičkami. Obyvatelia budú mať k dispozícii 68 parkovacích miest v podzemných garážach a 18 státí na pozemku.

Gansberg KolibaZdroj: ITB Development

Na rozdiel od okolitých projektov uzavretých v ohradených areáloch ITB zjednoduší pohyb v lokalite rozšírením cesty a križovatky na Hlavnej, Jeséniovej a Strážnej ulici, vybudovaním chodníka a novej trolejbusovej zastávky.

ITB podobne ako ďalší etablovaní developeri tento rok zvýšil aktivitu. V lete začal v Dúbravke s výstavbou komplexu Čerešne s vyše 170 bytmi a minulý mesiac aj o niečo menšieho projektu Mamapapa v rovnakej mestskej časti. Gansberg Koliba je dvanástym projektom architektonicko-developerskej skupiny.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy ITB