Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Kramároch vyrastá Uhrova

03.04.2013 | Ľuboš Mistrík

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

03.04.2013 | MIDO

Ďalšia kocka do Legolandu zvaného Kramáre.

03.04.2013 | bratislavcan22

skarede velmi podla mna. ani miesto neni dobre

04.04.2013 | eExcel

Ide o miesto, kde su vo vzdialenosti 10-50 metrov nacvakane dalsie dva panelaky. Aj v clanku je uvedene, ze je to postavene na fliaciku, kde predtym stal rodinny dom.
Parkovanie v tej oblasti je katastrofalne - sidli tam Siemens, a miestny urad Nove mesto rezervoval parkovacie miesta na verejnych chodnikoch firme Siemens. Ludia v oblasti dakuju miestnemu uradu za "skvelu sluzbu" obyvatelstvu, ktora sa prejavuje nepremyslenym zahustovanim priestoru len pre kseft a za prenajom verejnych priestorov Siemensu na ukor obyvatelstva - len pre kseft.

04.04.2013 | zet

raz som tam išiel na poštu!!!!! konec sveta, som stál na krajnici a okolo autá nemohli prejsť, lebo všade stáli autá, šak tam má človek problém prejst pešo nie autom katastrofa

04.04.2013 | bepositive

Mna fascinuje ten vecne kriticky pohlad na vsetko, chceme mat na SVK firmy a zamestnanost a ked ich tu mame tak nechceme, aby tu parkovali. Ked im developer postavi novu budovu, tak kritizujeme, ze preco sa nestavaju radsej byty pre ludi. Ked sa stavaju byty, tak su na zlom mieste a su prilis drahe alebo skarede :( skoda dalsich slov...mimochodom dobre spravy -Siemens sa z Kramarov stahuje...ale ked sa odstahuje Siemens pridu ine auta tych co budu na Kramaroch byvat alebo pracovat... Koho budes kritizovat potom?

04.04.2013 | eExcel

V normalnej krajine developer dostane oblast, a v nej vybuduje priestor pre zivot a podnikanie tak, aby nebol prehusteny a s plnou infrastrukturou. A to tak, aby bolo kde parkovat, kde nakupovat, kde sportovat, kde sa kulturne vyzit. Ked uz toto nemoze urobit, aspon nezvysujem neumerne hustotu priestoru. Vacsina plochy krajiny je neobyvana a nezastavana.

Ak si predstavujete, ze narvat na posledne flaky prehustenej oblasti panelaky a prenajat verejne priestranstvo Siemensu je ta spravna ekonomicka politika, potom s tazkym sposobom mylite.

23.07.2013 | danno

Kritika má v každej spoločnosti dôležité miesto a bez nej by sme sa ocitli tam kde sme kedysi boli. Samozrejme, že nie všetci kritici sú objektívni a aj tu sa vyskytnú patologický jedinci, ktorým prekáža všetko a všade. Tu však ide o adresnú kritiku, ktorá presne definuje skutkový stav na konkrétnom mieste v BA. Doporučujem ísť na miesto činu, uvidieť na vlastné oči a potom si opäť prečítať príspevky. Byť pozitívny v prípade Uhrova je ťažko predstaviteľné pre tých, ktorých sa to bytostne dotýka a navyše poznajú nielen prítomnosť ale zažili aj históriu daného miesta.

04.04.2013 | hikr

Celkom pekné, povedal by som. Len lokalita nie je ktovie čo, pár metrov od veľmi rušnej Pražskej.

04.04.2013 | mavra

vlastnim niekolko bytov v okolitych projektoch a tato vystavba prispieva k znizeniu ich hodnoty, preto sa to ani mne nepaci...Stal tam maly domcek, v ktorom byval pan, ktory sa x krat stazoval na prebiehajucu vystavbu uz v minulosti, predal to a potom sa objavila cedula ze sa stavia 'vila'...ze to bude panelacik s x bytovymi jednotkami je pre nas vsetkych neprijemne prekvapenie. btw parkovanie bola cista tragedia uz predtym nez to postavili, teraz je to tam este horsie. MU tam schvali aj za maly baksis cokolvek. Nepaci sa mi ze reklama na developersky projekt je prezentovana ako spravodajsky clanok, seriozne redakcie takto nefunguju.

22.07.2013 | danno

Z reakcií ľudí ktorí chodia okolo novostavby na Uhrovej a krútia neveriacky hlavou, ako aj z príspevkov na e-trende mám 2 pocity. Jeden pozitívny, že väčšina ľudí má rovnaký názor na toto pseudostaviteľské dielo popierajúce princípy urbanizmu a architektúry. Vzápätí sa dostaví druhý pocit, pocit bezmocnosti s daným stavom, že sa to už nedá vrátiť späť,že tu existujú jedinci a skupiny, ktorí bez zábran a rešpektu presadzujú svoje zámery napriek nesúhlasu väčšiny. A aj keď im to zákony nepovoľujú sú ochotní ísť až za hranicu a zákony si vyložia po svojom využijúc tých, ktorí by mali nad dodržiavaním zákonov držať ochrannú ruku.
Zdravý rozum pri rozhodovaní sa investora čo a kde stavať zjavne na Uhrovej chýbal. V tomto projekte opäť dominuje iba snaha investora zarobiť, zarobiť a zarobiť a to za každú cenu a bez ohľadu na okolie a prostredie do ktorého je stavba zakomponovaná. Bytový dom neberie ohľad nielen na pôvodných obyvateľov ale ani na tých, ktorým chce byty predať. V snahe vyťažiť z malého pozemku maximum sa investor spolu s projektantom vysporiadali spôsobom, ktorý v slušnej spoločnosti nemá miesto. O kvalite bývania možno pochybovať, žiadna zeleň iba výhľad do okien susedných domov a na parkujúce autá. Zastavať celý 600m2 pozemok, na ktorom stál pôvodne rodinný dom (známa funkcionalistická Vila Jaroň)s neporovnateľne menšou zastavanou plochou bola opäť demonštrácia "profesionality" bezohľadného developera. Zo zelene nezostalo vôbec nič i keď na papieri sa vykazujú stovky m2 zelene. Pri presadzovaní projektu neváhal využiť všetky triky a skúsenosti z brandže, aby dostal stavebné povolenie. Nemáme problém s novou výstavbou, ale v prípade projektu na Uhrovej je to nezmyselná stavba, ku ktorej vydal Magistrát súhlasné stanovisko až na 2.pokus. Stačí si prečítať nesúhlasné stanovisko a porovnať ho s tým o niekoľko mesiacov neskôr vydaným už súhlasným a prestanete mať ilúzie o tom, ako to v Bratislave funguje ak developer chce. Investor nakoniec dokázal "presvedčiť" aj úradníkov Magistrátu, ktorí radikálne zmenili svoje pôvodné stanovisko a ako šibnutím čarovného prútika neváhali poprieť svoje predošlé tvrdenia. I keď sa našlo zopár odporcov, ktorí sa proti tomuto budovateľskému nezmyslu v územnom aj stavebnom konaní odvolali, investor usúdil,že najlepšie bude opäť využiť svoje know-how a stavebný úrad mu nezištne tak ako pred tým Magistrár pomohol dopracovať sa cez nástenku ku finálnemu stavebnému povoleniu (všetky nasledujúce konania sa oznamovali už iba vyvesením na nástenke). Na počudovanie už sa nikto neodvolal. Profesionálne a elegantné riešenie v "spolupráci" so stavebným úradom bolo opäť úspešné. Investor dosiahol svoje, stavba sa už pomaly končí, ale byty sa nepredávajú . Môžeme si domyslieť, prečo asi. Taka výhodná kúpa to podľa všetkého nebude, hoci na stránke propagujúcej byty sa investor snaží nalákať potenciálnych kupcov reklamou na príjemných ľudí, ticho vidieka, blízkosť centra, bezpečnosť pre Vaše deti... z uvedenou reklamou je možné súhlasiť iba v bode o blízkosti centra. Všetko ostatné sú zavádzajúce informácie, 6-prúdová cesta rozhodne tichou nie je a asfalt s betónom bez zelene majú k vidieku ďaleko. O bezpečnosti detí ani nehovoriac. Uhrová už dávno nie je tou pokojnou ulicou s rodinnou zástavbou a bez frekventovanej dopravy čo kedysi bývala.
A ešte jedna citácia na záver z článku od Dr.Ing.arch.H.Moravčíkovej uverejnenom v Hlase Nového Nesta z dec.2012: "Na Kramároch, na Uhrovej ulici donedávna stála nádherná funkcionalistická vila od architekta A.Balána. Minulé leto ju zburali. Nemôžem nevyčítať stavebnému úradu, že dopustil stratu takého klenotu."

22.07.2013 | eExcel

V prvom rade je na vine statny organ.
Podnikatel robi, co mu uradnik dovoli. A ten dovolil - vsetci vieme preco.
Trest smrti pre statnych zamestnancov nemal byt zruseny.