Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Nivách kreslia 22-podlažný vežiak Discovery Tower

15.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na Mlynských Nivách sa pripravuje nový rezidenčný projekt. Spoločnosť CKM Reality chce vedľa administratívneho komplexu Apollo II stavať 22-podlažný bytový dom s názvom Discovery Tower. Celkovo by mal priniesť 137 bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Firma chce zastavať posledný kúsok pozemku, ktorý zostal po štátnom priemyselnom závode BAZ, v bezprostrednom kontakte s výškovou zástavbou Apolla II. Aktuálne je na ňom betónová plocha a objekty nevyužívaných skladov. Celková výmera pozemkov je 5 827 štvorcových metrov.

Investor počíta s výstavbou 22 nadzemných podlaží. Prvé má slúžiť na vstup do budovy a občiansku vybavenosť, ktorá má pokračovať aj na druhom podlaží. Od tretieho podlažia majú byť umiestnené bytové jednotky. V ponuke by mali dominovať dvojizbové byty (57 jednotiek), druhým najrozšírenejším variantom má byť jednoizbový byt (40 jednotiek). Ponuku má dopĺňať 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov.

Neprehliadnite

Pakovacie stojiská majú byť umiestnené na prvom, resp. druhom podzemnom podlaží. Investor uvažuje o dvoch variantoch, keď prvý hovorí o miestach pre 266 áut, v druhom má byť o 67 miest menej. So stavebnými prácami by chceli v Ružinove začať už v septembri tohto roka, prvý majitelia bytov by mali stavbu využívať už v lete 2019.

Celkové náklady vyčíslil investor na 12 miliónov eur. Za projektom stojí spoločnosť CKM Reality, ktorá je personálne prepojená s firmou Bytový dom Dúbravka. Jedným z jej spoločníkov bol v minulosti aj bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva a údajný mecenáš Smeru Jozef Brhel. K vlastníctvu tejto firmy sa podnikateľ priznal aj v rozhovore pre TREND. Skupina však odmietla, že by bol projekt súčasťou ich developerských aktivít.

Bytový dom Discovery Tower

Bytový dom Discovery TowerZdroj: EIA/CKM Reality

V lokalite sa po rokoch príprav a odkladov v posledných mesiacoch rozbehli stavebné práce projekty Jarabinky či City park Ružinov, ktorý bol známy aj pod menom 3 nity. V blízkom okolí pritom predstavilo plány viacero developerov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Discovery Tower, Mlynské Nivy

Realitná inzercia

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska,

REB.sk Kompl rekonšt. 3izb byt na Vajnorska, REB REAL PARTNERS ponúka na predaj luxusne zrekonštruovaný 3izb byt s úžasnou atmosférou na Vajnorskej ulici, v tesnej blízkosti Trnavského mýta.

Pridať inzerát