Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Nivách kreslia 22-podlažný vežiak Discovery Tower

15.03.2017 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na Mlynských Nivách sa pripravuje nový rezidenčný projekt. Spoločnosť CKM Reality chce vedľa administratívneho komplexu Apollo II stavať 22-podlažný bytový dom s názvom Discovery Tower. Celkovo by mal priniesť 137 bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Firma chce zastavať posledný kúsok pozemku, ktorý zostal po štátnom priemyselnom závode BAZ, v bezprostrednom kontakte s výškovou zástavbou Apolla II. Aktuálne je na ňom betónová plocha a objekty nevyužívaných skladov. Celková výmera pozemkov je 5 827 štvorcových metrov.

Investor počíta s výstavbou 22 nadzemných podlaží. Prvé má slúžiť na vstup do budovy a občiansku vybavenosť, ktorá má pokračovať aj na druhom podlaží. Od tretieho podlažia majú byť umiestnené bytové jednotky. V ponuke by mali dominovať dvojizbové byty (57 jednotiek), druhým najrozšírenejším variantom má byť jednoizbový byt (40 jednotiek). Ponuku má dopĺňať 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov.

Neprehliadnite

Pakovacie stojiská majú byť umiestnené na prvom, resp. druhom podzemnom podlaží. Investor uvažuje o dvoch variantoch, keď prvý hovorí o miestach pre 266 áut, v druhom má byť o 67 miest menej. So stavebnými prácami by chceli v Ružinove začať už v septembri tohto roka, prvý majitelia bytov by mali stavbu využívať už v lete 2019.

Celkové náklady vyčíslil investor na 12 miliónov eur. Za projektom stojí spoločnosť CKM Reality, ktorá je personálne prepojená s firmou Bytový dom Dúbravka. Jedným z jej spoločníkov bol v minulosti aj bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva a údajný mecenáš Smeru Jozef Brhel. K vlastníctvu tejto firmy sa podnikateľ priznal aj v rozhovore pre TREND. Skupina však odmietla, že by bol projekt súčasťou ich developerských aktivít.

Bytový dom Discovery Tower

Bytový dom Discovery TowerZdroj: EIA/CKM Reality

V lokalite sa po rokoch príprav a odkladov v posledných mesiacoch rozbehli stavebné práce projekty Jarabinky či City park Ružinov, ktorý bol známy aj pod menom 3 nity. V blízkom okolí pritom predstavilo plány viacero developerov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Discovery Tower, Mlynské Nivy

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe

REB.SK predáva 5 izbový penthouse na Kolibe Reb.sk predáva 5-izbový penthouse na Kolibe. Byt má podlahovú plochu 183,20 m2 + terasy o výmere 155,80 m2, nachádza sa na najvyššom poschodí

REB.SK , 3 izbový byt, Tallerova ul

REB.SK , 3 izbový byt, Tallerova ul REB .SK ponúka na predaj 3-izbový staromestský byt na Tallerovej ulici, Staré mesto. Úžitkova plocha bytu je 78 m2 + terasy 10m2.

Jarabinky - 2.fáza v predaji

Jarabinky - 2.fáza v predaji Nenechajte si ujsť uvádzacie ceny na prvých 20 bytov v Ružinove. V Jarabinkách si nájdete nové bývanie podľa vašich predstáv.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát