Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Nivách kreslia 22-podlažný vežiak Discovery Tower

15.03.2017, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na Mlynských Nivách sa pripravuje nový rezidenčný projekt. Spoločnosť CKM Reality chce vedľa administratívneho komplexu Apollo II stavať 22-podlažný bytový dom s názvom Discovery Tower. Celkovo by mal priniesť 137 bytových jednotiek.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Firma chce zastavať posledný kúsok pozemku, ktorý zostal po štátnom priemyselnom závode BAZ, v bezprostrednom kontakte s výškovou zástavbou Apolla II. Aktuálne je na ňom betónová plocha a objekty nevyužívaných skladov. Celková výmera pozemkov je 5 827 štvorcových metrov.

Investor počíta s výstavbou 22 nadzemných podlaží. Prvé má slúžiť na vstup do budovy a občiansku vybavenosť, ktorá má pokračovať aj na druhom podlaží. Od tretieho podlažia majú byť umiestnené bytové jednotky. V ponuke by mali dominovať dvojizbové byty (57 jednotiek), druhým najrozšírenejším variantom má byť jednoizbový byt (40 jednotiek). Ponuku má dopĺňať 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov.

Neprehliadnite

Pakovacie stojiská majú byť umiestnené na prvom, resp. druhom podzemnom podlaží. Investor uvažuje o dvoch variantoch, keď prvý hovorí o miestach pre 266 áut, v druhom má byť o 67 miest menej. So stavebnými prácami by chceli v Ružinove začať už v septembri tohto roka, prvý majitelia bytov by mali stavbu využívať už v lete 2019.

Celkové náklady vyčíslil investor na 12 miliónov eur. Za projektom stojí spoločnosť CKM Reality, ktorá je personálne prepojená s firmou Bytový dom Dúbravka. Jedným z jej spoločníkov bol v minulosti aj bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva a údajný mecenáš Smeru Jozef Brhel. K vlastníctvu tejto firmy sa podnikateľ priznal aj v rozhovore pre TREND. Skupina však odmietla, že by bol projekt súčasťou ich developerských aktivít.

Bytový dom Discovery Tower

Bytový dom Discovery TowerZdroj: EIA/CKM Reality

V lokalite sa po rokoch príprav a odkladov v posledných mesiacoch rozbehli stavebné práce projekty Jarabinky či City park Ružinov, ktorý bol známy aj pod menom 3 nity. V blízkom okolí pritom predstavilo plány viacero developerov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 8

Tagy Discovery Tower, Mlynské Nivy

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pridať inzerát