Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si všetky vizualizácie projektu Čerešne

05.05.2015, 05:40 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

V lokalite známej ako Polianky na začiatku bratislavskej Dúbravky vyrastie nový rezidenčný projekt. Slovenský developer ITB rozbehol predaj bytov v komplexe nazvanom Čerešne, kde postupne vznikne niekoľko obytných blokov a ďalšia vybavenosť spolu so zeleným vnútroblokom

  • Tlačiť
  • 13

Tagy

ITB

Stavať sa bude na rohu ulice Polianky pri odbočke na STK. Vyrastie osem blokov najviac do výšky desiateho podlažia, prvé štyri objekty sú momentálne v predaji. V ponuke je 95 bytov a apartmánov, ako aj sedem obchodných priestorov.

Najmenšie jednoizbové byty majú výmeru 26 štvorcových metrov, najväčšie štvorizbové približne 95, v ponuke je aj niekoľko ešte väčších mezonetov. Priemerná cena po prepočte dosahuje 1 900 – 2 000 eur/m2 vrátane DPH. V aktuálnej akcii obmedzenej na prvé byty tak možno väčšie dvojizbové jednotky kúpiť za 108- až 124-tisíc.

"Klientom písomne garantujeme, že si budú môcť v apartmánoch prihlásiť trvalý pobyt," hovorí Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development. Podľa neho vznikli tieto nebytové priestory z dôvodu územného plánu, nie preto, že by nespĺňali svetlotechnické parametre.

Čerešne - vizualizáciaZdroj: ITB

Čerešne sa majú okrem bývania a obchodov sústrediť aj na ďalšiu vybavenosť, I. Rolný hovorí o zriadení materskej školy, detského ihriska i komunitných záhrad vo vnútrobloku medzi dvoma radmi domov. Areál bude uzatvorený a strážený len pre miestnych obyvateľov a vstup bude cez recepciu.

Architektúru Čerešní charakterizuje rôznorodosť, či už v podobe farieb a materiálov fasád, ale aj rozmiestnenia okien a množstva vystúpených častí. Okolo projektu má viesť aj cyklotrasa.

Parkovanie vznikne v podzemných garážach, na parkovisku okolo objektov aj na vonkajšej ploche v blízkosti. Dokopy pôjde o 250 parkovacích miest.

Na tomto pozemku vyrastú ČerešneZdroj: ITB

"V týchto dňoch sme spustili predaj prvej etapy, ktorej výstavbu začíname v novembri," dodáva I. Rolný. Termín dokončenia celého komplexu je stanovený na koniec roka 2017. V druhej etape pribudne ešte približne 90 bytov v štyroch blokoch. Projekt sa prvýkrát dostal na verejnosť vlani na jeseň.

Developerská spoločnosť ITB má za sebou niekoľko rezidenčných projektov, jedným z najvýznamnejších je petržalský Nový Háj, kde firma priniesla možnosť variabilného usporiadania okien, balkónov či lodžií.

Stojí aj za obytnou zónou Rusovský Sad v Rusovciach, kde vyrástlo niekoľko rodinných domov a menšími biznis centrami Wallenrod a Business Garden Štefánikova v centre hlavného mesta. Aktuálne stavia projekt Sokolská pod Slavínom, kde vznikne 35 bytov.

  • Tlačiť
  • 13

Tagy ITB