Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Poliankach sa chystá vyše stovka bytov

01.10.2014, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

Bratislavské Polianky sa môžu rozšíriť o nových obyvateľov. Vzniknúť má polyfunkčný komplex s prevažujúcou funkciou bývania, komunitným dvorom pre susedov, zelenými plochami i veľkým parkoviskom. Projekt dostali štátne orgány na posúdenie od firmy Jannis, s.r.o., za ktorou je architektonicko-developerská spoločnosť ITB spolu s ďalším partnerom.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

ITB

Plán hovorí o výstavbe na rohu ulice Polianky pri odbočke na STK. Priamo oproti Potravinoprojektu má vyrásť osem blokov s jedenásťpodlažnou dominantou a dokopy 131 bytmi. Počíta sa i so 42 apartmánmi a 9 jednotkami na prenájom, pričom investor hovorí aj o penzióne a menších obchodoch a službách.

Okrem toho vznikne vnútroblok pre obyvateľov s detskými ihriskami, relaxačným bazénom či klubovňou. Časť takmer 1,6-hektárového pozemku zaberú aj parkoviská, keďže vonku má vzniknúť celkovo 147 miest. Pod zemou ich bude 121.

Podľa dokumentov sa počíta so štartom výstavby na jar 2015 a jej dokončením o dva roky neskôr pri celkových nákladoch vo výške 13 miliónov eur. Ide však len o predbežné čísla, ktoré sa pravdepodobne budú meniť.

Oblasť Polianky je v súčasnosti známa skôr ako sídlo viacerých autoservisov a viac či menej priemyselných hál. Je tu však aj záhradkárska oblasť a neďaleko stojí dúbravský zimný štadión, hlavná cesta je zasa jeden zo vstupov do tejto mestskej časti. Blízko vyrastá aj ďalšia stavba v rámci Audi centra.

ITB má za sebou niekoľko developerských projektov v hlavnom meste. Medzi najčerstvejšie patrí petržalský Nový Háj či Business Garden Štefánikova. Firma okrem toho postavila kancelársky Wallenrod na Mickiewiczovej a spustila výstavbu pod Slavínom pod názvom Sokolská Residence. Pripravila aj pozemky a siete v rámci zóny Rusovský Sad.

View Polyfunkčný komplex Polianky in a larger map
  • Tlačiť
  • 1

Tagy ITB