Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Račianskej sa rozbieha nový rezidenčný projekt, prinesie 170 bytov

18.10.2017, 12:48 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Na Račianskej ulici v Bratislave sa rozbieha nový rezidenčný projekt. Za pobočkou reťazca Lidl by mali vyrásť dve veže, ktoré ponúknu okolo 170 bytových jednotiek. Investor už pýta úrady o povolenie na úpravu územia.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

Račianska

Projekt s pracovným názvom Polyfunkčný bytový dom Račianska predstavili ešte pred štyrmi rokmi, keď projekčná firma M S arch predložila úradom zámer pre posúdenie vplyvu na životné prostredie. Z neho vyplývalo, že na pozemkoch, ktoré sú z južnej strany ohraničené čerpacou stanicou OMV a areálom Ravago, zo západnej strany predajňou Lidl a Račianskou ulicou a východnej strany železničnou traťou, má vyrásť dvojica veží s troma podzemných a 15 a 18 nadzemnými podlažiami.

Tri roky starý projekt

Projekt má poskytovať polyfunkčné zameranie a má vytvoriť 48 857,8 štvorcového metra podlahových plôch. Kým prvé podlažie počíta s umiestnením obchodov, kaviarne či reštaurácie, druhé a tretie podlažie boli vyčlenené pre administratívne priestory. Zvyšok má  byť určený pre bytové jednotky. Ich počet však zámer nespresňoval. V prvom variante ich malo byť 169, v druhom o desať viac.

Konkrétne číslo malo byť stanovené po stanovení záujmu o bývanie. Napríklad prvý variant počítal s vytvorením 10 jednoizbových, 34 dvojizbových, 62 trojizbových a 63 štvorizbových bytov. V druhom variante sa počítalo s väčším počtom jednoizbových a dvojizbových bytov.

Neprehliadnite

Projekt Komplex má obsluhovať 497 parkovacích miest. Kým 85 má byť na povrchu, až 421 má byť umiestených v trojpodlažnej podzemnej garáži. Investor predpokladal, že projekt s rozpočtom 25 miliónov eur otvorí svoje brány v roku 2016. Nakoniec sa tak nestalo.

Rušná ulica

Investor projektu musel riešiť odvolania na rôznych úrovniach. Aktuálne však pýta úrady o povolenie na začiatok prípravných prác na pozemku. Spoločnosť CC ETA asanovať plochu a pripraviť na odštartovanie projektu.

Polyfunkčný bytový dom Račianska Zdroj: EIA/M S arch

Projekt nie je jediný, ktorý sa okolo Račianskej ulice pripravuje. Pred rokom predstavil svoje plány postaviť rezidenčný komplex aj developer Wigro Trade Center. Firma, v ktorej orgánoch kedysi figuroval aj podnikateľ Juraj Široký, chce okolo križovatky s Jarošovou a Kukučínovou ulicou postaviť projekt Fenix Park.

Už teraz panuje v okolí frekventovanej ulice panuje čulí developerský ruch. Svoje projekty tu realizujú napríklad Penta Investments (Pri Mýte), Lucron Development (Urban ResidenceMalé Krasňany), Ahoj Development (Ahoj Park) či Lofty Kominárska (Lofty Kominárska). Na ulici tiež vzniklo kreatívne centrum komunity z bývalej Cvernovky.  

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Račianska