Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Račianskej ulici vyrastie Guthaus. Prinesie 290 bytov

12.11.2018, 15:10 | © 2018 News and Media Holding

Na Račianskej ulici v Bratislave vyrastie ďalší rezidenčný projekt. Developer Corwin predstavil komplex Guthaus. Ten chce na frekventovanej ulici vytvoriť 290 bytov a apartmánov. So stavebnými prácami by chcel začať budúci rok.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy

Corwin

Nový projekt vyrastie v lokalite za prevádzkou reťazca Lidl. Prvé zmienky o ňom sú asi päť rokov staré, keď Prvá správcovská vodárenská spoločnosť predložila úradom zámer výstavby nového projektu.

Stovky bytov

Podľa predložených dokumentov počítal investor s výstavbou 15- a 18-podlažných veží na spoločnej podnoži. Projekt mal priniesť 170 bytov aj podzemnú garáž s kapacitou 497 miest. Pozemky medzitým zmenili majiteľa, získala ich developerská skupina Corwin.

„Nachádzame sa v silnom konkurenčnom prostredí. Stavia sa veľa, a preto sa snažíme vyniknúť,“ uviedol pri predstavovaní nového projektu Karol Machánek, projektový manažér spoločnosti Corwin. Podľa jeho slov spoločnosť usporiadala vyzvanú architektonickú súťaž, ktorej víťazom sa stalo štúdio AllesWirdGut.

Vizualizácie projektu Gut HausZdroj: Corwin

Práve ono navrhlo novú podobu projektu na Račianskej ulici, ktorý ponesie meno Guthaus. Jeho parametre sú väčšie ako v prípade prvej verzie projektu (predstavenej v procese EIA). Netypická je dvojitá fasáda s prepojenými balkónmi.

Veže budú mať 20, respektíve 17 podlaží a celkovo 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 17

Tagy Corwin