Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na sídlisku chcú stavať 26-podlažný vežiak. Mesto zatiaľ nesúhlasí

02.07.2019, 14:15 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

V mestskej časti Záturčie v Martine by chcel súkromný investor realizovať projekt Leopolis. Ten počíta s vysokým, 26-podlažným rezidenčným objektom, na ktorý má byť napojené obchodné centrum. Mesto projektu nateraz nedalo zelenú, tvrdí, že je v rozpore s územným plánom.

  • Tlačiť
  • 1

Projekt Leopolis sa na prvý pohľad vymyká súčasnej zástavbe v mestskej časti Záturčie, kde dominujú klasické sedemposchodové paneláky respektíve menšie bytovky.

Zámerom investora je postaviť tu byty vo vysokom, 26-podlažnom bytovom dome, ktorý by mal vyrásť na momentálne nezastavanom pozemku neďaleko hlavného cestného ťahu.

V pláne 170 bytov

Na posúdenie vplyvov na životné prostredie predložil projekt investor koncom minulého roka. V dokumentácii uvádzal, že stavať chce polyfunkčný objekt pozostávajúci zo štyroch funkčných celkov.

Na prvom a druhom nadzemnom podlaží sa počíta s nákupným centrom, tretie a štvrté podlažie má tvoriť parkovisko s 269 miestami, piate nadzemné podlažie reštauračné priestory. Na 6. – 26. podlaží počíta investor s bytmi.

Neprehliadnite

Prvé štyri podlažia majú byť vybudované ako podnož 22-podlažnej výškovej budovy, budú tak mať väčšiu pôdorysnú plochu, čím zároveň vytvoria rozľahlú terasu pre uvažované reštauračné priestory.

Okrem vnútorných parkovacích miest má byť vonku ďalších 266 stojísk, dovedna je teda zamýšľaných 535 parkovacích miest.

V projekte je naplánovaných 170 bytových jednotiek – 30 jednoizbových, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy eurofondy, Leopolis, Martin