Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na sídlisku KVP sa rozbieha úsporné bývanie Paseo Grunty

20.07.2016, 14:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na Moskovskej triede na košickom sídlisku KVP sa začne v lete výstavba nového bytového projektu Paseo Grunty. V sedempodlažnej bytovke vznikne 55 bytov a 79 parkovacích miest. Pôjde o energeticky úspornú stavbu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

V ponuke budú najmä dvojizbové a trojizbové byty doplnené o niekoľko jedno- a štvorizbových. Všetky majú lodžie alebo terasy. Výmery sa pohybujú od 40 do 114 štvorcových metrov a ceny okolo 1 400 až 1 600 eur za štvorec.

Byty tak vychádzajú na 58-tisíc až 229-tisíc eur, v cene je aj jedno garážové parkovacie miesto a pivničná kobka. Kobky sú umiestnené na poschodí pri bytoch. V dvojpodlažnej podzemnej garáži bude 60 parkovacích miest, ďalších 19 státí bude na pozemku pri bytovke. Súčasťou projektu je aj materská škôlka s ihriskom.

„Výstavba by sa mala začať v auguste a dokončenie je naplánované na december 2017,“ hovorí Tomáš Domik, výkonný riaditeľ developerskej spoločnosti Paseo Development.

Paseo GruntyZdroj: Paseo Development

Ako dodáva, ide o budovu v energetickej triede A s nízkymi nákladmi na bývanie. „Mesačné prevádzkové náklady pre trojčlennú rodinu vrátane internetového pripojenia a televízie by nemali presiahnuť 75 eur,“ spresňuje T. Domik.

Bytovka bude mať vlastnú aktívnu centrálnu kotolňu, solárne články na streche pokrývajúce spotrebu v spoločných priestoroch, rekuperačné podtlakové vetranie, inteligentné ovládanie spotrebičov a elektrických zariadení v domácnosti či centrálny vysávač.

Paseo Grunty je druhým bytovým projektom investora. Nadväzuje na koncept energeticky úspornej stavby vybavenej technológiami v prvom projekte Villa Kalvária v košickej mestskej časti Sever.

Paseo GruntyZdroj: Paseo Development

Villa Kalvária je však projekt s menším počtom bytov v uzavretom areáli so saunovým domčekom či vínnou pivnicou v cenách okolo 1 800 eur za štvorcový meter, kde sa byty predávajú až po dokončení stavby. Kolaudovať sa začína tento mesiac.

Projektom Paseo Grunty chce developer osloviť širšiu skupinu kupujúcich, keďže ide o väčší projekt s nižšou cenou. Podľa T. Domika sa to potvrdilo pri prvej prezentácii projektu počas dňa otvorených dverí na Ville Kalvaria. Paseo Grunty má predanú alebo rezervovanú už tretinu bytov.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Hľadáte priestory pre nové možnosti?

Hľadáte priestory pre nové možnosti? Ponúkame na predaj a prenájom nebytové a obchodné priestory v priamom centre Bratislavy – Námestie SNP 15 – roh námestia SNP a Kamenného nám.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát