Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Spiši pripravujú projekt Bulvár 9 krokov, chce vytvoriť novú štvrť

05.02.2018, 11:00 | Tomáš Vašuta | © 2018 News and Media Holding

V Spišskej Novej Vsi sa pripravuje nový realitný projekt. Spoločnosť Devex kreslí na sídlisku Západ novú štvrť, ktorá má niesť názov Bulvár 9 krokov. Ambíciou developera je vytvoriť v okresnom meste novú lokalitu s vlastným bulvárom.

  • Tlačiť
  • 0

Nový projekt má vyrásť na severnej strane potoka Brusnik oproti sídlisku Západ. Na území s rozlohou vyše stotisíc štvorcových metrov majú dominovať najmä rodinné domy, ktoré zaberú až 70 percent územia. Pre občiansku vybavenosť je vyčlenených takmer 5 300 štvorcových metrov a niečo vyše 25-tisíc štvorcových metrov je určených pre verejné priestranstvá a zeleň.

Veľké ambície

„Ambíciou našej spoločnosti je vytvoriť novú mestskú časť ktorej dominantou bude prvý mestský bulvár v Spišskej Novej Vsi. Spomínaný bulvár bude nielen dominantou ale aj akousi tepnou, v ktorej bude pulzovať život celej novej mestskej časti a bude zárukou kvalitného mestského bývania pre našich klientov,“ hovorí zástupca spoločnosti Devex Tomáš Cehlár.

Neprehliadnite

Investor aktuálne štartuje prvú fázu, ktorá ponúkneme záujemcom o stavebný pozemok cca 57 parciel vhodných pre výstavbu rodinných domov aj domov s polyfunkciou. Podľa investora budú k dispozícii stavebné pozemky s rozmermi od 680 do 1 980 štvorcových metrov.

Prvá fáza počíta s výstavbou 88 rodinných domov pre asi 312 obyvateľov. Vzniknúť má aj polyfunkčný dom s 20 bytovými jednotkami. Investor hovorí o tom, že v ďalších rokoch môžu nasledovať ďalšie fázy v závislosti od záujmu.

Bez územného rozhodnutia

„Momentálne finalizujeme podklady pre územné konanie a v dohľadnom čase podáme na Stavebný úrad v Spišskej Novej Vsi žiadosť o vydanie územného rozhodnutie. Predpokladáme preto začiatok výstavby inžinierskych sietí na jeseň tohto roka,“ približuje T. Cehlár.

Projekt zastrešuje spoločnosť Devex, ktorá sa zaoberá investičnou a poradenskou činnosťou v oblasti realít. Stojí za projektmi individuálnej bytovej výstavby Modrý vrch v Spišskej Novej Vsi a Ruskinovský chodník v Levoči. Okrem toho sa od roku 2015 venuje prevádzkovaniu verejných vodovodov a kanalizácií. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)