Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Na Vajnorskej chystajú novú bytovku

09.05.2012 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Do dvoch rokov by mala pribudnúť vyše stovka bytov

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9

Pri električkovej trati na rohu ulíc Vajnorská a Odbojárov v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto by mohla do vyše dvoch rokov vyrásť nová bytovka. Investíciu za 6,65 milióna eur chystá bratislavská spoločnosť KLM Group, s.r.o., ktorej spoločníkom je Ladislav Bašternák.

Kým neďaleko Trnavského mýta sa chystajú skôr menšie byty, podnikateľ vlani cez inú firmu – Real Forum Invest, s.r.o. - kolaudoval nad hradom v lokalite nazývanej Napoleonov vŕšok projekt Bonaparte ponúkajúci veľkometrážne nadštandardné byty. V médiách sa projekt preslávil informáciou, že byty si bol obzerať aj súčasný premiér Robert Fico.

Nový bytový dom na Vajnorskej predpokladá podľa dokumentov predložených na posúdenie štátnym orgánom štart výstavby na jeseň tohto roka. Dokončený by mohol byť o dva roky neskôr. V súčasnosti je na pozemku, ktorý je vo vlastníctve investora, nevyužívaný administratívny objekt, trojgaráž s infraštruktúrou a zeleň.

Keďže objekt chátra a jeho ďalšie využitie do budúca je podľa investora neefektívne, chcel by parcelu využiť na byty pre necelé dve stovky obyvateľov a viac ako stovku parkovísk. Nakreslená bytovka by mala mať jedno pozemné, šesť nadzemných a dve ustúpené podlažia.

Na prvom podzemnom a dvoch nadzemných by mali byť garáže a pivničné kobky, byty by sa mali nachádzať od tretieho až po ôsme podlažie. Projekt počíta s dvoma alternatívnymi riešeniami.

Prvé by prinieslo 111 bytov, z nich necelá polovica by bola jednoizbová. Druhou najpočetnejšou skupinou by boli dvojizbové byty, ktorých by malo byť v ponuke tridsať. S troma izbami je nakreslených 21 bytov a deväť štvorizbových.

V druhej alternatíve by počet jedno- a trojizbových bytov zostal nezmenený. Na úkor štvorizbových, ktorých počet by klesol na päť, by sa zvýšil počet jednotiek s dvoma izbami, na 45. Celkovo by bolo na predaj 122 bytov. Investor podľa dostupných dokumentov preferuje druhú možnosť.

Zobraziť Vajnorská - Odbojárov na väčšej mape

Vizualizácia a foto – Bytový dom Vajnorská ulica

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 9