Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na Vrakunskej stavajú Dolce Vita

10.03.2009, 09:05 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Ceny v Podunajských Biskupiciach sú pod
1 700 eur za štvorcový meter.

  • Tlačiť
  • 1

V bratislavskej mestskej časti pokračuje výstavba bytového domu s dvoma vežami. Komplex Dolce Vita má priniesť 123 bytov, ich ceny sa pohybujú na hodnote pod 1 700 eur/m2. Developerom je Bratislavská stavebná spoločnosť, s.r.o. (BSS), stavba má oproti pôvodným termínom vyše ročné meškanie.

Bytovka na rohu Vrakunskej a Hradskej má dve výškové časti s pôdorysom tvaru L. Nižšia bude mať šesť nadzemných podlaží a 75 bytov, vyššia 13 podlaží a v nich 48 bytov. Ich rozlohy dosahujú 43 až 126 štvorcových metrov, k dispozícii sú jedno- až päťizbové.

dolcevita.jpg

Cena podľa Jaroslava Hrobára z investorskej spoločnosti dosahuje 1 660 eur/m2 vrátane DPH, pričom v cene je aj garážové státie a pivnica. Pod budovou je 117 parkovacích státí. „Predaná je zhruba polovica,“ približuje.

Pôvodné plánovaný termín rozostavania znel júl 2007 s termínom dokončenia do konca 2008. Dom sa napokon stavia od leta minulého roka, dokončenie je naplánované na august 2010. J. Hrobár vysvetľuje časový sklz petíciou obyvateľov z okolia, ktorí protestovali proti výstavbe.

dolcevita1.jpg

Developerská BSS vznikla v roku 1991 odčlenením z podniku Pozemné stavby Bratislava. Postavila v Podunajských Biskupiciach viacero obytných komplexov. Stavala aj kaskádovitý dom na Dlhých Dieloch vedľa Oberonu, či rôzne nadstavby. Medzi referencie firmy patrí aj polyfunkčný objekt na Černyševského v Petržalke.

Vizualizácia – BSS

Foto - Ľuboš Mistrík

  • Tlačiť
  • 1