Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Najlacnejšie bývanie v Bratislave? Garsónka v Pentagone za 25-tisíc

16.03.2017 | ds | © 2017 News and Media Holding

Byt, dom či pozemok? Koľko izieb a aká lokalita? Ľudia si väčšinou hľadajú bývanie podľa vopred stanovených kritérií so zohľadnením finančných možností. Alebo si určia rozpočet a hľadajú, čo si za to vo svojom meste alebo okrese môžu kúpiť.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Jednoznačne najlacnejšie byty v Bratislave sa dajú kúpiť v známom objekte nazývanom Pentagon vo Vrakuni. Garsónky sa tu pohybujú na úrovni 25-tisíc eur. Realitní odborníci z portálu Nehnuteľnosti.sk sa však pozreli na reálnejšiu situáciu – čo si možno na Slovensku kúpiť za stotisíc eur.

Jednoizbák v centre alebo štvorizbák na periférii

V hlavnom meste sa síce priemerná cena starších bytov ku koncu minulého roka vyšplhala podľa údajov spoločnosti Bencont Investments na takmer 2 200 eur za štvorcový meter a pri novostavbách na 2 550 eur. Aj tu je však na predaj približne 15 percent bytov z celkovej ponuky v cene do stotisíc eur, uvádza portál Nehnuteľnosti.sk.

Za túto sumu sa dá kúpiť starší jednoizbový byt aj v dobrých lokalitách Starého Mesta alebo Ružinova. Kto by uprednostnil novostavbu, musel by sa uspokojiť s malým dvojizbovým bytom s rozlohou približne 45 m2 napríklad na Trnávke alebo v Devínskej Novej Vsi.

Neprehliadnite

Väčšia rodina by mohla siahnuť po priestrannejšom štvorizbovom byte v pôvodnom stave v staršej bytovke v okrajových lokalitách ako Vrakuňa alebo Podunajské Biskupice. Na kúpu rodinného domu by však takýto rozpočet v Bratislave nestačil. Zohnať by sa dal pozemok s rozlohou 500 m2, ktorý by však mal mínusy v podobe blízkej železnice, diaľnice, alebo by išlo o starý dom či chatku na zbúranie. V lepších lokalitách by vyšiel pozemok príliš malý na stavbu rodinného domu.

Na východe je väčší výber

V Košiciach si môže podľa portálu Nehnuteľnosti.sk kupujúci s limitom stotisíc eur vyberať spomedzi až polovice nehnuteľností v ponuke. Na výber má staršie aj kompletne zrekonštruované štvorizbové byty alebo dvojizbové byty v novostavbe. V najlepších lokalitách dostane pozemok s rozlohou 350 m2, inde aj okolo tisíc štvorcov. Do zvoleného rozpočtu sa zmestí aj rodinný dom, hoci len starší a v okrajových častiach druhého najväčšieho mesta.

Stotisíc eur stačí v Prešove takmer na celú ponuku starších bytov. Túto hranicu prekračujú len byty v novostavbách, niekoľko exkluzívnych ponúk v historickom centre a veľkometrážne byty. Vyjde aj menší bungalov v stave holodomu alebo pozemok s rozlohou až 1 250 m2. V blízkom okolí sa dá dokonca kúpiť ešte väčší kus zeme až do tritisíc štvorcov.

V krajských mestách ako Banská Bystrica, Trenčín a Žilina sa dá za stotisíc kúpiť starší zrekonštruovaný štvorizbový byt, starší rodinný dom alebo pozemok s rozlohou 1 100 až 1 400 štvorcových metrov. V Trnave a Nitre treba ubrať jednu izbu.

Čo kúpite na realitnom trhu za 100 000 eur

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Dvojizbák za 5 000 eur

Naopak, v menších mestách dovolí stotisícová suma investíciu do niekoľkých bytov. Napríklad v Prievidzi vyjde až päť jednoizbových v pôvodnom stave, v Humennom aj po kompletnej rekonštrukcii.

Za cenu najlepšej bratislavskej garsónky je možné v malých mestách alebo na dedinách kúpiť až dvadsať dvojizbových bytov. Takýto byt stojí v okresoch ako Krupina, Revúca, Rimavská Sobota či Svidník 5- až 6-tisíc.

Iba o tisícku drahšie sú rodinné domy v odľahlých lokalitách s vysokou nezamestnanosťou, napríklad v okresoch Spišská Nová Ves, Levice, Nové Zámky, Lučenec či Detva. Pozemky na výstavbu rodinného domu sa dajú kúpiť aj za 1 euro na štvorcový meter napríklad v okrese Sobrance alebo na juhu stredného Slovenska, uvádza portál Nehnuteľnosti.sk.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 98 160 EUR

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

REB.sk modderná vila DNV na predaj

REB.sk modderná vila DNV na predaj Vila sa nachádza na pozemku o výmere 970 m2 a má obytnú plochu 480 m2 (plus 58 m2 garáž) na 3 poschodiach spojených aj výťahom. Vila má 155 m2 terás.

Pridať inzerát