Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Namiesto bývalého nábytkárskeho závodu stavajú byty

02.09.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Nové byty v súčasnosti pribúdajú vo všetkých väčších slovenských mestách. Trnava sa rozrastá o bytový dom Bratislavská/Odbojárska v tesnej blízkosti výpadovky na starú cestu na Bratislavu. Buduje ho miestna investorská spoločnosť Lekris, s.r.o.

  • Tlačiť
  • 0

Na rohu oboch menovaných ulíc vyrastá trojpodlažný objekt s výťahom, ktorý nahradil staršiu predajňu nábytku a objekt bývalých nábytkárskych závodov Drevona. Táto lokalita je v meste známa ako Tulipán.

Budujú tu dom so 41 jedno- až trojizbovými bytmi a veľkosťami od necelých 30 po viac než 80 štvorcových metrov. Ich ceny po prepočte siahajú od niečo vyše tisíc eur po 1 300 eur/m2 vrátane DPH. Podľa oficiálnej webstránky je voľných 19 dvojizbových bytov s celkovými cenami od 71- po 79-tisíc v štandarde. Cena zahŕňa aj parkovacie miesto.

So stavebnými prácami začali vlani v lete, termín dokončenia znie jeseň 2015. V súčasnosti je už hrubá stavba hotová a pracuje sa na fasáde a v interiéroch. Prvé informácie o projekte ešte s trochu odlišnými číslami sa objavili v roku 2013.

Bytový dom Bratislavská Odbojárska - aktuálny stavZdroj: Lekris, s.r.o.

Trnava nie je neobvyklým cieľom novostavieb. Pred niekoľkými mesiacmi dokončili napríklad pasívny bytový dom Zelené átrium, kde vzniklo 44 bytov, chystá sa 69-bytový dom Bottova, ako aj City Residence so 63 bytmi na nevyužívanom pozemku blízko historického centra mesta. Najväčšou obytnou zónu Trnavy je Arboria, kde v niekoľkých etapách pribudnú stovky bytov.

Najočakávanejšou stavbou tohto roka však je obchodné centrum City Arena, ktoré spolu so štadiónom vybudovala miestna podnikateľská skupina Euro Max Slovakia. Projekt otvorený len minulý týždeň priniesol viac než sto obchodov a futbalové ihrisko s kapacitou 19-tisíc divákov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)