Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Menší súrodenec pre projekt Slovany

03.09.2007, 10:16 | Ľuboš Mistrík | © 2007 News and Media Holding

V bývalom areále Ferony na brati-slavskej Račianskej ulici postavia vyše dve stovky bytov.

  • Tlačiť
  • 0

Pri Račianskej ulici na okraji širšieho centra Bratislavy sa chystá stavba ďalších domov na bývanie. Blízko obytného súboru Slovany, ktorý pripravuje developerská skupina Lipa / Futuris majú vyrásť aj Nové Slovany. Komplex, v ktorom má vzniknúť približne 200 až 250 bytov zastrešuje rakúska spoločnosť W-S International Consulting, za ktorou je tamojší bytový fond Wien-Süd. Rakúšania pripravujú na Slovensku aj ďalšie projekty.

Nové Slovany sú zatiaľ v ranom štádiu príprav, podľa informácií TRENDreality.sk firma žiada o územné rozhodnutie. Začiatok výstavby sa v súčasnosti predpokladá približne na koniec budúceho roka. Projekt má byť umiestnený v lokalite bývalého predajného skladu obchodníka s hutným materiálom Ferona. Na pozemku v súčasnosti prebiehajú búracie práce, terén je už takmer vyrovnaný. 

nove_slovany2.jpg

Byty by mali vyrásť v troch budovách, dve pôjdu do výšky ôsmeho a deviateho podlažia, tretia by mala obe prerásť. Nemala by však byť vyššia ako susedné Slovany, kde pripravujú dva 41-poschodové mrakodrapy. Okrem bytov by na prízemí domov mali byť aj obchody a služby.

Nové Slovany úzko súvisia so susedným projektom skupiny Lipa, avšak od začiatku sú navrhované samostatne. Podľa informácií TRENDreality obe firmy na svojich projektoch vzájomne spolupracujú. Neďaleko, na Račianskom mýte pripravuje hotel s bytmi aj poľská spoločnosť GTC, pri Račianskej ulici ďalej smerom do Rače tento rok rozostavala bytový dom Obydick stavebná spoločnosť ZIPP.

Rakúsky W-S International má na Slovensku rozpracovaných niekoľko ďalších aktivít, okrem bytov v Trnave pripravuje aj luxusné bývanie na Brečtanovej na Kolibe a byty podobného štandardu na Ulici 29. augusta v centre mesta. O nasledujúcich plánoch zatiaľ spoločnosť hovoriť nechce. V Rakúsku však bytový fond Wien-Süd spravuje takmer 100-tisíc sociálnych bytov.

Foto lokality - Martin Rojko

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)