Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Namiesto showroomu byty. Projekt vedľa Manhattanu získal územné rozhodnutie

10.05.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

O projekte bytovej výstavby na rohu Račianskej a Pionierskej ulice v bratislavskom Novom Meste sa hovorí dlhšie, až teraz sa však pohol dopredu. Mestská časť po zamietnutí odvolaní obyvateľov a majiteľov okolitých nehnuteľnosti vydala územné rozhodnutie. V lokalite vedľa vežiaku Manhattan sa počíta s 53 bytmi.

  • Tlačiť
  • 1

Projekt sa chystá na zastavanom pozemku, kde sa v súčasnosti nachádza prevádzka spoločnosti Autopolis, ktorá sa zaoberá servisom a predajom vozidiel.

Už pôvodný zámer predstavený v roku 2015 počítal so zbúraním showroomu a postavením dvoch obytných blokov, pričom vyšší z nich mal siahať až po deviate podlažie.

Medzičasom sa projekt upravil, znížil sa počet podlaží a zmenila sa jeho podoba, zachovaný zostal počet bytov – 53. Úrady sa v uplynulých mesiacoch zaoberali početnými sťažnosťami voči zámeru.

Námietky firiem aj ľudí z okolia

Námietky týkajúce sa plánovanej výstavby doručili obyvatelia okolitých bytoviek, fyzické osoby, združenia samospráv, ale aj firmy sídliace v bezprostrednej blízkosti Autopolisu.

Neprehliadnite

Spoločnosť D.M.P. Steel, ktorá sídli v tesnej blízkosti a s budovou showroomu v minulosti tvorila jeden celok, sa obáva, že vplyvom činnosti investora príde k poškodeniu jej nehnuteľnosti. Búranie susednej budovy by mohlo narušiť statiku a podľa námietky by mohlo prísť k poškodeniu budovy D.M.P. Steel respektíve až znemožneniu užívania.

Spoločnosť podala aj ďalšie námietky, rovnako aj iná firma susediaca hneď vedľa. Väčšinu z nich úrad zamietol. Uznal len, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Bratislava, Nové Mesto