Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Namiesto starej školy bývanie. Projekt s 265 bytmi už má stavebné povolenie

27.08.2019, 14:01 | pol | © 2019 News and Media Holding

Na košickom sídlisku Terasa pribudne rezidenčný projekt väčšieho rozsahu. V bývalom areáli gymnázia na Popradskej ulici chce developer postaviť 265 bytov. Projekt počítal aj s prestavbou bývalej telocvične na multifunkčnú halu.

  • Tlačiť
  • 3

Vyše dvojhektárový areál roky chátrajúceho športového gymnázia kúpila spoločnosť MBL ešte v roku 2014 od Košického samosprávneho kraja za 1,1 milióna eur. Ďalšiu časť pozemkov má podľa dokumentácie od mesta v prenájme.

V pôvodnom školskom areáli ponechal nový majiteľ iba objekt telocvične, ktorý zrekonštruoval a plánoval ho dostavať na multifunkčnú športovú halu. Ďalšie budovy boli odstránené.

Stavebné povolenie vydali

V roku 2016 predstavil investor svoj celý zámer s objektom školy, ktorá bola postavená ešte začiatkom 60. rokov minulého storočia a roky chátrala. Počítal s výstavbou niekoľkých bytových domov s výškou šesť až osem podlaží.

Projekt počas vybavovania potrebných odobrení prešiel menšími zmenami, nepatrne sa znížil počet bytových jednotiek a ubudlo aj parkovacích miest. Aktuálne už spoločnosť MBL dostala stavebné povolenie.

Neprehliadnite

Z neho vyplýva, že v prvej etape chce v rámci projektu Popradská postaviť šesť objektov. Z južnej strany areálu budú umiestnené viacpodlažné bytové domy vrátane parkovacích plôch.

Západná strana areálu má byť ukončená viacpodlažným bytovým domom s parkovacími plochami v dvoch podlažiach.

Celkovo je v rámci súboru navrhovaných 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Košice, Popradská